Šis temats ir aktuāls, manuprāt, ikvienam cilvēkam, jo kurš gan kaut vienu reizi nebūtu klausījies kādu radiostaciju. Šis pētījums ir lielisks materiāls, ko varētu izlasīt visi radioklausītāji.
Mans mērķis bija noskaidrot un salīdzināt divu radiostaciju (StarFM un Kurzemes radio) pārraidītās reklāmas, kā arī izpētīt un apkopot visu pieejamo informāciju par radioreklāmu un tās priekšnoteikumiem.
Šī darba uzdevums ir parādīt radioreklāmas „aizkulises” un papildināt zināšanas.
Kā kvalitatīvas izpētes metodes tiek izmantotas dažādas grāmatas, arī angļu valodā.
Aktuālas informācijas iegūšanai tiek izmantots internets.
Pētījuma objekts: radioreklāmas.
Pētījuma priekšmets: radiostacijas StarFM un Kurzemes radio reklāmas.
Cilvēku rīcību ietekmē noteikti motīvi, kas virza uz konkrētajiem mērķiem. Reklāmas galvenais mērķis ir padarīt cilvēku par pircēju. Laba reklāma rada cilvēkā pārliecību, ka tieši reklamētās preces viņas trūkst. Ja vēlmi nav iespējams apmierināt tūlīt, psiholoģiski pareizi ievirzīta reklāma dod motivāciju to īstenot vēlāk, kad ir nepieciešamie līdzekļi. Reklāma radās kā dabiska nepieciešamība, lai varētu pavēstīt citiem cilvēkiem kādu svarīgu ziņu. Kairas Arheoloģijas muzejā atrodams 2500 gadu vecs akmens, uz kura ir šāds uzraksts: „Es, Rinoss no Krētas salas, skaidroju sapņus.” Tas ir viens no vecākajiem reklāmveida tekstiem pasaulē. (4; 81)
Reklāma ir informācijas līdzeklis, lai piesaistītu uzmanību, izraisītu interesi, padarītu kaut ko populārāku. Reklāmai tiek izmantota prese, kino, televīzija, radio, vitrīnas, plakāti, izkārtnes, preču iesaiņojums, preču un firmas zīmes. Visvairāk izplatīta ir tirdzniecības reklāma.
Reklāma ir īpašs komunikācijas veids, ko personas vai firmas izmanto informācijas izplatīšanai ar maksas līdzekļu starpniecību.…