Reklāma vienmēr pasaulē bijusi svarīga cilvēku dzīves sastāvdaļa, jo bez tās divdesmitais gadsimts, reklāmas attīstības gadsimts, nav iedomājams – tika un tiek reklamēts pilnīgi viss, neskatoties uz to, vai cilvēkam tas ir nepieciešams.
Reklāmas nepieciešamība un forma tikusi apspriesta laiku laikos, taču pašos pirmsākumos tā pavisam noteikti atšķīrās no tās reklāmas, kuru mēs varam redzēt mūsdienās, jo nebija ne tādu tehnikas iespēju, ne arī aizliegumu, kādi pastāv šobrīd, un, protams, arī vērtību sistēma daudzejādā ziņā atšķīrās no mūsdienām.
Šajā patstāvīgajā darbā varēs iepazīties ar īsu pārskatu par reklāmas attīstību vienā no Latvijas slavenākajiem laikrakstiem „Jaunākās Ziņas” no 1923. līdz 1924. gadam (kāda veida, formas reklāmas tika izmantotas, kā arī tas, ko reklamēja preses izdevums un kā tas tika pasniegts tā laika sabiedrībai), kā arī reklāmas attīstības saistību ar tā laika saimniecisko situāciju, kas nav mazsvarīgs faktors reklāmas vēstures veidošanā. Tieši šajos gados Latvijā vērojams saimnieciskais uzplaukums, tādēļ arī reklāma kļuva interesantāka, daudzveidīgāka un saistošāka, jo piedāvājums bija līdzvērtīgs pieprasījumam.
Lai radītu vispārēju priekšstatu un izpratni par reklāmas attīstības gaitu tieši Latvijā, izmantoti salīdzinājumi arī ar reklāmas attīstību visā pasaulē, kur vairāk tiek uzsvērta Amerikas reklāmas nozare, jo tajā laikā tā bija valsts, kuras teritorija nebija cietusi no kara un tā izraisītajām sekām, ar pavisam niecīgu ietekmi uz ekonomisko situāciju, līdz ar to veidojot tehnikas attīstību un iedzīvotāju skaita pieaugumu. tādēļ reklāmas virzība bija atšķirīga no karojošajām Eiropas valstīm, kuru ekonomiskā situācija pēc kara nebija īpaši stabila, līdz ar to arī veidojot atšķirīgus potenciālo pircēju uzmanības piesaistīšanas paņēmienus.1
Protams, veikts neliels ieskats reklāmas ietekmē uz tā laika sabiedrību, jo tobrīd cilvēku domāšana, vēlmes un vajadzības krasi atšķīrās no šābrīža modernā cilvēka vēlmēm un izpratni par reklāmu kā nozari.…