Pievienot darbus Atzīmētie0
Darbs ir veiksmīgi atzīmēts!

Atzīmētie darbi

Skatītie0

Skatītie darbi

Grozs0
Darbs ir sekmīgi pievienots grozam!

Grozs

Reģistrēties

interneta bibliotēka
Atlants.lv bibliotēka
3,49 € Ielikt grozā
Gribi lētāk?
Identifikators:560261
 
Autors:
Vērtējums:
Publicēts: 16.10.2010.
Valoda: Latviešu
Līmenis: Augstskolas
Literatūras saraksts: 11 vienības
Atsauces: Ir
Darba fragmentsAizvērt

Divas galvenās pieejas reģionālās identitātes konstruēšanai ir – pirmkārt, pieeja no iekšpuses uz āru (inside-out), kuras pamatā ir kultūras integrācija.1 Šī pieeja cenšas attēlot reģionālās robežas, nosakot centru vai centra apgabalu, kur kulturālās iezīmes ir vislīdzīgākās un kultūras sadarbība visintensīvākā, salīdzinājumā ar perifēriju.2 Integrācijas teorijas, kas pamatojas uz reģionu ideju, balstās tieši uz „inside-out” pieeju. Jau 1950. – tajos gados K. Doičs (K. Deutsch) uzsvēra, ka kulturālā sadarbība var būt tik cieša, ka reģions var veidot drošības kopienu.3 Līdzīgu uzskatu pauž arī A. Etzioni (A. Etzioni) skaidrojot reģionu un reģionālo institūciju sadarbību, fokusējoties uz kopējām kultūras iezīmēm, savstarpēju cilvēkresursu, preču, kapitāla un pakalpojumu apmaiņu.4 Tāpat arī B. Sandeliuss (B. Sundelius) identificē sociālo dinamiku kā galveno faktoru reģiona veidošanā.5 Viņš uzsver to, ka kopēja kultūra iedrošina reģiona elites saprast reģionālo vidi.6
Paralēli tam pastāv arī viedokļi, kas reģionu identitātes veidošanā apvieno gan „inside-out”, gan „outside-in” pieejas. Šādu viedokli pārstāv L.J. Kantori (L.J. Cantori) un S.L. Špīgels (S.L. Spiegel).Viņu salīdzinošā analīze iedala visus reģionus, „subordinācijas sistēmās” – viņu terminoloģijā – centrā un perifērijā.7 Viņu interpretācijā centrs ietver valsti vai valstu grupu, kas veido starptautisko politiku reģiona ietvaros; tāpat viņi uzsver starptautiskās sistēmas („uzbāzīgās sistēmas”) ietekmi uz reģionu.8 Šīs abas pieejas apvieno arī B. Buzans (B. Buzan), apskatot drošības kompleksu. Kā viņš uzsver „definējot reģionālo drošību, galvenais elements, kas jāpievieno valstu varas attiecībās, ir draudzība un naidīgums.…

Autora komentārsAtvērt
Darbu komplekts:
IZDEVĪGI pirkt komplektā ietaupīsi −4,98 €
Materiālu komplekts Nr. 1233018
Parādīt vairāk līdzīgos ...

Atlants

Izvēlies autorizēšanās veidu

E-pasts + parole

E-pasts + parole

Norādīta nepareiza e-pasta adrese vai parole!
Ienākt

Aizmirsi paroli?

Draugiem.pase
Facebook

Neesi reģistrējies?

Reģistrējies un saņem bez maksas!

Lai saņemtu bezmaksas darbus no Atlants.lv, ir nepieciešams reģistrēties. Tas ir vienkārši un aizņems vien dažas sekundes.

Ja Tu jau esi reģistrējies, vari vienkārši un varēsi saņemt bezmaksas darbus.

Atcelt Reģistrēties