IEVADS.
2003. gada 20. septembrī Latvijā notika tautas nobalsošana (referendums), kurā tautai tika dotas tiesības izlemt jautājumu par to vai Latvijas valstij vajadzētu vai nē iestāties Eiropas Savienībā. Šī referenduma rezultātā no 2004. gada 1. maija Latvijas valsts ir oficiāla Eiropas Savienības dalībvalsts.
Pirms referenduma tika rīkotas plašas kampaņas par to vai balsot „par” vai balsot „pret”, kā arī notika plašas diskusijas šajā jautājumā. Savā darbā vēlējos aplūkot vienu no interneta portāliem, kas arī piedalījās šajā diskusijā, portālu www.politika.lv. Šo portālu izvēlējos jo vēlējos aplūkot kā šo procesu komentēja, analizēja, kā arī kuru nostāju (par vai pret) vairāk popularizēja publiski pieejams portāls, kurā savas domas publicē ar akadēmiskām aprindām saistīti cilvēki, kā arī politikas novērotāji un žurnālisti. Tātad tie cilvēki, kuru viens no uzdevumiem, manā skatījumā, būtu izskaidrot tautai procesu kā tādu, lai tā varētu izdarīt izvēli, kas balstīta uz racionāliem pamatiem.
Šobrīd portālā www.politika.lv ir atrodama ar sadaļa „Fwd Eiropa”, kurā ir atrodama apakš sadaļa „Arhīvs – ES referendums”, kuru arī vēlos savā darbā izpētīt.
Vēlētos savam darbam izvirzīt sekojošu problēmjautājumu: vai portālā www.politika.lv tika objektīvi atspoguļoti notikumi saistībā ar ES referendumu vai arī tika lobēta konkrēta nostāja?
Man virzītā hipotēze: portāls www.politika.lv pirms referenduma laikā bija viens no retajiem, kas analizēja gan „par” gan „pret” viedokli, tādejādi to var nosaukt par neatkarīgu interneta portālu, kas nelobēja kādu konkrētu viedokli jautājumā par Latvijas iestāšanos Eiropas Savienībā.…