Darba nosaukums ir referenduma norise jautājumā “Par grozījumu atcelšanu Nacionālās drošības un Valsts drošības iestāžu likumos” Rēzeknes pilsētas 2007.gada 7.jūlijā. Darba autore ir Rēzeknes Valsts ģimnāzijas 11.k klases skolniece Līga Babre. Darba vadītāja Rēzeknes Valsts ģimnāzijas vēstures skolotāja Mg. hist. Ārija Melne.
Darba mērķis ir izpētīt Rēzeknes iedzīvotāju iesaistīšanās aktivitāti referenduma norises laikā.
Darba uzdevumi:
1.Noskaidrot referenduma lomu demokrātiskā sabiedrībā.
2.Izpētīt politisko partiju un sabiedrības organizaciju rīcību pirms referenduma rīkošanas.
3.Izanalizēt iedzīvotāju attieksmi pret piedalīšanos referendumā.
Pētījumā secināts, ka tauta ir samērā vienaldzīga pret politiku, par to kas tajā notiek. Līdz ar to no apjautatājiem cilvēkiem, saņēmu tādu atbildi, ka viņi neuzskata par svarīgu iet un balsot, Kā viens no iemesliem, ka tautai netika nekas paskaidrots, kāds ir referenduma mērķis.
Autore izvēlējās šādu tēmu: Referenduma norise ‘’Par Grozījumu Nacionālās drošības likumā” un „Grozījumu Valsts drošības iestāžu likuma ”atcelšanu” Rēzeknes pilsētā 2007.
Autores izvēlētās tēmas aktualitāte ir pētījums, kas ļauj uzzināt, cik Latvijā ir aktīva vai pasīva tauta, vai tauta ir ieinteresēta, kas notiek Latvijas iekšpolitiskajā dzīvē. Šāds apkopojums par 2007.gada 7.jūlija referendumu nav veikts,tāpēc autore nolēma to izpētīt.
Darba mērķis ir noskaidrot Rēzeknes iedzīvotāju iesaistīšanās aktivitāti referenduma norises laikā.
Lai varētu veikt secinājumus izvirzīju trīs uzdevumus, kuri ļaus varēs izanalizēt situācija Rēzeknes pilsētā:
1.Noskaidrot referenduma lomu demokrātiskā sabiedrībā.
2.Izpētīt partiju un sabiedrības grupu politisko rīcību pirms referenduma rīkošanas.
3.Izanalizēt iedzīvotāju attieksmi pret piedalīšanos referendumā.
Metodes: aptauja, literatūras un avotu apkopošana un analīze
Darbs sastāv no 3 nodaļām, un, lai parādītu Rēzeknes iedzīvotaju zemās aktivitātes cēloņus, autore izvēlējās izpētīt referendumu lomu demokrātiskā sabiedrībā kopumā, politisko partiju līderu nozīmi, kas stipri ietekmē vēlētāju aktivitāti, kā arī vēlētāju attieksmes subjektīvos iemeslus.…