Investīcijas ir viens no noteicošiem faktoriem jebkuras valsts tālākai attīstībai gan īslaicīgai, gan ilgā laika posmā. Investīcijas ietekmē valsts ekonomisko stāvokli. Iekšzemes kopprodukts aug, ja līdz investēšanas darbības veikšanu palielinās nodarbināto skaits (ienākumu efekts), bez tam investīcijas atstāj izšķirīgu ietekmi uz ražošanas līdzekļiem nākotnē (ražošanas jaudu efekts).
Investīcijas var veikt gan privātais sektors, gan valsts. Taču tikai valsts ar tās rīcībā esošām ekonomiskām svirām var radīt investīcijām labvēlīgu klimatu, ieskaitot arī valsts līdzekļu ieguldīšanu atsevišķās jomās. Gan privātā sektora, gan valsts investīciju līdzekļi ir jāizmanto maksimāli efektīvi, gūstot atdevi no tiem. Jāatzīst, ka atšķirībā no valsts privātajam sektoram pārsvarā rūp izdevīgums peļņas veidā. Savukārt, valstij jāvadās pēc izdevīguma, kas nāktu par labu visai sabiedrībai, lai tā varētu normāli attīstīties, un kuru ne vienmēr var tieši novērtēt naudas izteiksmē.
Latvija pašlaik atrodas pārejas posmā no plānveida ekonomikas uz mūsdienu tirgus ekonomiku. Šī pāreja ir raksturīga ar lielu kapitāla resursu ieguldīšanas nepieciešamību dažādās tautsaimniecības nozarēs, lai veiktu ekonomikas pārkātošanu. Līdzekļu ieguldīšana ir nepieciešama ne tikai privātā sektora attīstībai, bet arī sabiedriskā – sakārtojot un uzlabojot pamatinfrastruktūru, kas ir svarīga jebkuras ekonomikas funkcionēšanai.…