Secinājumi
Izstrādājot šo darbu, kurā tika analizēts un pētīts reālisma stils, es nonācu pie sekojošiem secinājumiem:
• Iļja Repins (Ilya Yefimovich Repin) ir bijis izcils reālisma stila mākslinieks, kurš spējis savos darbos attēlot patieso un nesamāksloto domu, pieskaroties sociāli svarīgajām tēmām. Savos mākslas darbos aicinot piedalīties reālus cilvēkus, kuru dzīvē ir bijuši ne tikai skaisti, bet arī ērkšķu pilni brīži, viņš darbu veica ar neizmērojamu precizitāti, kas tiek apbrīnota arī mūsdienu pasaulē.
• Šis stils pauda reālo cilvēka skatījumu uz ikdienas dzīvi, kurā svarīgs bija viss apkārt esošais, notiekošais, sociālās problēmas un to atrisinājumi. Reālisma stils vairāk atgādina mūsdienu fotogrāfiju, kas attēlo patiesās krāsas un nesamākslotās emocijas.
• Baroks salīdzinājumā ar reālismu ir dinamiskāks un emocijām bagātāks stils, kurš parāda savu svarīgumu un svinīgumu, reālisms – drūmāks, taču patiesāks. Barokā ir izteiktāki tumšie toņi un nav striktu kontūru, taču attēls ir ļoti skaidrs, reālismā tas ir izplūdis un izskatās kustīgs.
• Fovisms ir avangardiskāks un pārsteidzošāks, reālisms ir mierīgāks un saprotamāks. Fovisma stilā izmantotas spilgtas un uzkrītošas krāsas, kas nav līdzīgas reālisma stilā izmantotajām, jo tur attēlotajam ir svarīgi piešķirt tādu izskatu, kas atbilstošs dabiskajam.
• Ekspresionisms salīdzinājumā ar reālismu ir ļoti kustīgs un jūtu pilns. Abi stili parāda ne tikai labās un skaistās emocijas, bet arī iepazīstina ar skumjo pusi. Ekspresionismam raksturīgi ir izkropļot, lai nodotu skatītājam darba noskaņu, taču reālisms attēlo emocijas patiesi. Reālismā attēlotais fons ir skaidrs un saprotams, taču ekspresionismā izmantotais ļauj fantazēt par to, kur objekts atrodas.
• Tāpat var secināt, ka tika sasniegts mērķis radīt uzskatāmu un noderīgu informatīvo materiālu, kurā ir salīdzināta un analizēta informācija galvenokārt par reālismu, vēl arī par baroku, fovismu un ekspresionismu.