Noziedzības stāvoklis kopumā ir viens no būtiskākajiem sabiedrības sociālās dzīves aspektiem. Tas nosaka ne tikai mūsu emocionālo komfortu, dzīves kvalitātes līmeni, bet arī Latvijas iedzīvotāju un viesu drošību, aizsargātību un izdzīvošanas iespējas.
Reālais noziedzības stāvoklis Latvijā, protams, nav tāds, kāds tas atspoguļots statistikas datos. Policija apkopo informāciju tikai par reģistrētajiem noziegumiem, taču Latvijas iedzīvotāju aktivitāte paziņošanā par noziegumu ir ļoti zema. Cik gan daudzi cilvēki ir saskārušies, piemēram, ar kabatzagļu izdarītajiem noziegumiem, taču reti kurš no cietušajiem dodas uz policiju un raksta iesniegumu. Līdzīgi ir arī ar vardarbību ģimenē, krāpšanu, izspiešanu, jo cilvēki baidās no atriebības. Tāpēc, pēc autores domām, statistikas dati neatspoguļo patieso situāciju valstī.
Šobrīd valstī ir vērojams noziedzīgo nodarījumu pieaugums- par to ziņo gan masu mediji, gan arī biežāk sabiedrībā nākas dzirdēt cilvēku stāstus, kuri pēdējā laikā ir saskārušies ar noziedzīgiem nodarījumiem. Kā iespējamos iemeslus tam autore var minēt dramatisko ekonomisko situāciju valstī kā arī salīdzinoši augsto bezdarba līmeni. Daudzi iedzīvotāji zaudē darbu un arī jebkādus iztikas līdzekļus un savukārt no šiem cilvēkiem, tie kuri neredz citu risinājuma veidu situācijai, kura radusies, izdara noziegumu.
Autore savā referātā centīsies aplūkot reģistrētās noziedzības stāvokli Latvijā un arī kaut nedaudz izzināt arī latentās noziedzības aptuveno apjomu.
Referāta mērķis: Izveidot pārskatu par noziedzības stāvokli Latvijā.
Uzdevumi:
1.Apkopot teorētisko informāciju par izplatītākajiem noziegumu veidiem Latvijā;
2.Analizēt statistikas datus.…