Reakcijas laiks ir intervāls starp kairinātāja izraisīto stimulu un organisma atbildes reakciju, kas iekļauj arī cilvēka reaģēšanas spēju negaidītās dzīves situācijās. Par reakcijas ātruma būtiskāko ietekmes faktoru sabiedrībā mēdz uzskatīt alkoholu, kas ir viena no aktuālākajām problēmām, par ko liecina gan statistiskie dati, gan plašsaziņas līdzekļos publicētā informācija, kā arī pieaugošais ceļa negadījumu skaits alkohola ietekmē. Tomēr nav rastas atbildes uz to, kā skaidrot negadījumus, kuri nav notikuši alkohola ietekmē, bet gan nepietiekamas uzmanības un koncentrēšanās spēju dēļ. Tādēļ autors savā zinātniski pētnieciskajā darbā izvēlējās apskatīt dažādus reakcijas laiku ietekmējošos faktorus, izvirzot hipotēzi: ne tikai alkohola lietošana ietekmē reakcijas laiku, bet līdzvērtīga ietekme iespējama arī miega ilgumam un cilvēka vecumam.
Minētie apsvērumi noteica šī zinātniski pētnieciskā darba mērķi:
noteikt galvenos reakcijas laika ietekmes faktorus un veikt to praktisku analīzi pēc reakcijas laika ietekmes faktoru izlases kritērijiem.
Darba uzdevumi:
1.Veikt teorētiskās informācijas apkopošanu par reakcijas laika jēdzienu un tā ietekmes faktoriem;
2.Noteikt reakcijas laika galvenos ietekmes faktorus un kritērijus praktiskās daļas testa sastādīšanai un testa rezultātu analīzes veikšanai;
3.Izstrādāt testu reakcijas laika pārbaudei;
4.Veikt datu apstrādi, izmantojot matemātiskās statistikas metodes;
5.Veikt datu analīzi, balstoties uz testa respondentu praktiskajiem rezultātiem.
Pētīšanas metodes:
1.Teorētiskajā daļā: literatūras materiālu analīzes metode.
2.Empīriskā metode: reakcijas laika tests.
3.Skaitliskā datu apstrāde tiks veikta ar matemātiskās statistikas metodes palīdzību.…