Rietumeiropā mūsdienās ik gadu rodas vairāk kā 150 miljoni tonnu cieto ražošanas atkritumu. Šobrīd vairāk nekā 80% no tā nonāk atkritumu izgāztuvēs. Eiropas Savienīas Direktīvā par atkritumu glabāšanu ir norādīts, ka šis apjoms līdz 2010. gadam ir jāsamazina līdz 35%. Papildus tam, Eiropas Direktīvas par izlietoto iesaiņojumu, lietotiem automobiļiem, kā arī materiāliem no elektriskām un elektroniskām iekārtām izvirza prasību pēc straujāka otrreizējās pārstrādes apjoma pieauguma arvien komplicētākās jomās. Ir aprēķināts, ka otrreizējās pārstrādes nozares ikgadējā ekonomiskā vērtība Rietumeiropā drīz sasniegs vairāk kā 1.5 miljardu eiro.
1998.gadā LR Ministru kabinetā pieņemta “Sadzīves atkritumu apsaimniekošanas stratēģija 1998. - 2010. gadam”. Stratēģijas mērķi ir uzlabot sadzīves atkritumu apsaimniekošanu Latvijā, kā arī samazināt sadzīves atkritumu un izgāztuvju radīto negatīvo ietekmi uz vidi. Stratēģija paredz uzlabot sadzīves atkritumu apsaimniekošanas pakalpojumu kvalitāti un palielināt otrreizējas pārstrādes jaudas valstī.
Tā kā ekonomiskās aktivitātes, saistītas ar otrreizējo pārstrādi, ārkārtīgi pieaug, un palielinās politiskais un sociālais spiediens, tad vajadzība pēc otrreizējās pārstrādes stratēģijas izmantošanas kļūs ļoti svarīga daudziem rūpniecības sektoriem. Līdz ar to uzņēmumiem, kuri strādā otrreizējas atkritumu pārstrādes jomā, rodas iespēja strauji attīstīties un palielināt peļņu.
Šodien uzņēmējsabiedrības saskaras ar nepārtraukti mainīgu apkārtējo vidi. Aizvien atklātāki tirgi, augsti attīstīta infrastruktūra, sakaru un transporta līdzekļi, tehnoloģijas un to pielietojums saistībā ar pastāvīgu inovāciju un konkurences pastiprināšanās veido sistēmu, kurā uzņēmējsabiedrībām jāveic sava ikdienas darbība. Tāpēc lai sekmīgi konkurētu šī sistēmā ir nepieciešams operatīvi risināt problēmas, kas saistīti ar ražošanas procesu un realizāciju.…