Referāta mērķis ir noskaidrot termina rase socioloģisko skaidrojumu, izcelšanos, ar ko tas atšķiras no termina etniskā grupa, kā arī izplatītākos mītus par to. Izskatot socioloģijas teorijas, noskaidrot, kāpēc pastāv rasu un etniskā nevienlīdzība, aizspriedumi, kā arī to sekas – diskrimināciju. Referātā tiks apskatītas arī dažādas deklarācijas un konvencijas, kas pieņemtas, lai mazinātu nevienlīdzību un rasismu.
Lai noskaidrotu, cik rasisms ir aktuāla problēma Latvijā, tika apskatīti fragmenti no rakstiem un intervijām ar citu rasu pārstāvjiem, kas publicēti Latvijas presē, kā arī Baltijas Sociālo Zinātņu institūta pētījums „Etniskā tolerance un sabiedrības integrācija Latvijā”.
Rasu un etniskā nevienlīdzība ir liela problēma daudzās pasaule valstīs. Latvijā, tā pagaidām vēl nav tik aktuāla. Tā kā Latvija ir iestājusies Eiropas Savienībā un veic dažādas kampaņas, lai piesaistītu ārzemju tūristus, iespējams, ka tā kļūs arvien aktuālāka. Tā kā ikdienā latvieši nesatiek citu rasu pārstāvjus, tad attieksme pret tiem neveidojas no mijiedarbības un savstarpējās komunikācijas. Medijiem, īpaši televīzijai, ir liela ietekme mūsu uzskatu un attieksmju veidošanā, tāpēc pētnieciskās programmas mērķis ir piedāvāt pētījumu, lai varētu izpētīt citu rasu pārstāvju attēlojumu televīzijā.…