Melnais tegu ir viens no lielākajiem Dienvidamerikas sauszemes rāpuļiem. Viņš ir pārsteidzoši līdzīgs varānam – ķirzakai , kas dzīvo tikai Āfrikā, Āzijas dienviddaļā un Okeānijā, Viņam ir spēcīgas kājas, gari nagi un dakšveida mēle, ar kuru dzīvnieks ‘’nogaršo’’ gaisu. Līdzīgi varānam melnie tegu ēd dažādu barību – kukaiņus un citus bezmugurkaulniekus, putnu, nelielus zīdītājus, ķirzakas un maitu. Dzīvo mežu izcirtumos un upju krastos, turklāt labi peld. Pieaugušo tegu ienaidnieki ir lielie plēsīgie zīdītāji, piemēra, kaķi, bet mazuļus apdraud ķirzakas un čūskas.
Viņi aizsargājas kožot, skrāpējot ar nagiem un sitot ar asti. Lai sazinātos savā starpā, tegu paceļas uz pakaļkājām un izdod skaņas, krācošas skaņas, kuras klusā laikā aizskan ļoti tālu.
Pēc pārošanās mātīte iedēj 7-10 olas alā vai pie termītu mītnes. Savā mājoklī termīti uztur nemainīgu temperatūru un regulāri to pielabo, iekļaujot olas savā ‘’ēkā’’. Pēc 3 mēnešiem izšķiļas mazuļi.
Cilvēki reizēm izmanto melnā tegu gaļu pārtikā, bet ādu modes izstrādājumos.
Nobeigums.
Rāpuļu klase ir ļoti daudzveidīgi. Kā arī noskaidrojām ,ka pie rāpuļiem piederas arī varenais Komodo varāns, kā arī bīstamās čūskas, no kuru kodumiem gadā mirst vairāki cilvēki. Rāpuļi tiešām uzlabo ekosistēmu un ar savu daudzveidību papildina dabu. Mums, kā cilvēkiem, vajadzētu parūpēties par šo rāpuļu klases daudzveidības saglabāšanu, jo viņi ar vien vairāk samazinās. Šajā darbā es apskatīju dažus rāpuļu īpatņus, kā arī uzzināju visu nepieciešamo, ko vēlējos. Šis darbs man šķita ļoti interesants, jo man vienmēr ir patikušas čūskas un ķirzakas.
…