3 SECINĀJUMI
Raidījumos svarīgākie dienas notikumi ,kuri ietekmē skatītājus ir vērojami abos kamālos, piemēram, informācija par repatriācijas reisiem, izglītības jautājumiem, ekonomiskām izmaiņām. Saturs tiek rāmēts ,galvenokārt, pēc humāno interešu rāmājuma- tiek aprakstītas cilvēku intereses vai emocionālais skatījums uz kādu konkrētu jautājumu vai notikumu. Abu mediju saturs ir kvalitatīvs un strukturēts. Kādu no raidījumiem būtu grūti nosaukt par labāku vai sliktāku, raidījumu ietekmē arī raidījuma vadītāji un to harizma.
Sekojot līdzi ziņu raidījumiem, bija manāms, ka sižetu saturs ar katru nākmo dienu papilda iepriekšējās dienas saturu - slēgtas robežas, situācija ar atgriešanos mītnes zemē, utt.
Ņemot vērā, ka apzināti tika izvēlēta pirmā nedēļa ,kopš valstī tika izsludināta arkārtējā situācija, bija gaidāms, ka tas tiks vairāk izcelts sižetos, turklāt īpaši pieminot drošības pasākumu ievērošanu. Starp sižetiem raidījumā cilvēki tika aicināti palikt mājās, un bez nepieciešamības neapmeklēt publiskas vietas, turptretī doties uz mežu, jūru vai citu dabas apskates punktu.
Izvērtējot abus raidījums vieglāk izprast dienaskārtības un rāmējumus bija „Rīta panorāmai” , kura turējās pie sižetu secības un struktūras, sniedza plašāku informāciju un garākas sarunas ar jomas speciālistiem. Toties „900 sekunžu” raidījums vairākkārt atkārtoja jau izskanējušās ziņas un laika ziņas, kā arī veltīja vairāk laika sarunājoties nekā sižetiem.
…