Nobeigums.
Rakstības attīstījās ilgā laika periodā. Tā nebija visur vienāda. Atšķīrās gan sistēmas kādās bija rakstība ,gan vizuālais attēlojums, jeb simboli zīmes u.t.t. . Gadu tūkstošos rakstība ir mainījusies lielā apmērā. Ir izveidojušās jaunas metodes ,kas dod iespēju cilvēkiem vienkāršā veidā grafiski saglabāt savas domas.
Daudzviet rakstības sistēmas bija līdzīgas, bet attīstības ceļā radās izteiktas atšķirības. Aizsākoties ar saucieniem un iecirtumiem koks līdz hieroglifiem un alfabētam, rakstības attīstība pasaulē ir spilgti redzama. Katra kultūra un tauta ,kas izmantoja ,kādu rakstības veidu ieviesa ko jaunu rakstības attīstības ceļā. Sākumā tika radīta bāze uz kuras attīstījās tālākā rakstība. Tautas un kultūras izmantojot rakstību padarīja to par savu , ieviešot izmaiņas rakstā un vēlāk to attīstot. Rakstības sistēmu izmantošana deva iespēju saglabāt informāciju ,kas arī palīdzēja rakstības tālākai attīstībai, kā arī kultūras un zinātnes attīstībai.
Attiecīgi pieejamo materiālu un zināšanu izmantošana ļāva rakstībai attīstīties. Ēģiptē kalta izmantošana mainīja un veidoja tā laika rakstību. To vēlāk arī darīja papirusa izmantošana. Mezopotāmijā var sacīt ,ka daļu no rakstības attīstības veidoja materiāls uz kura rakstība tika realizēta. Tur tās bija māla plāksnītes.
Rakstības aizsākumi ir devuši iespaidīgi lielu ieguldījumu pasaules kultūru ,zinātnes un attīstības vēsturē. Kā arī ir neiedomājami palīdzējuši gandrīz visa veida attīstībai mūsdienu pasaulē.
…