Secinājumi
Veicot savu pētījumu, sapratu to, ka radioaktivitāte var būt gan noderīga, gan postījums cilvēkam. Radioaktivitātei vislielākā nozīmē ir medicīnā. Ar radioaktivitātes palīdzību var ārstēt cilvēkus no dažādām slimībām un audzējiem. Interesants fakts,ka agrāk,kad cilvēki tikko bija atklājuši radioaktivitāti saskarsmē ar to mira daudz ātrāk. Radioaktīvie starojumi ir kaitīgi veselībai,tad rodas jautājums kā gan viņi var palīdzēt ārstēt cilvēkus no dažādām slimībām?Radioaktivās vielas var palīdzēt,ir tikai jāievēro piesardzība un nav nepieciešam lietot lielos daudzumos. Ar rentgena palīdzību mēs varam noteikt lūzumus, apskatīt plaušas un noteikt talāko arstēšanu. Varu teikt no pieredzes, ka jonizējošie starojumi (rentgens) ir kaitīgi,jo kad es slimoju ar pneimoniju man sanāca ik pēc nedēļas taisīt plaušu rentgenu, bet ārsts centās šo procedūru veikt pēc iespējas mazāk. Grūtniecēm veikt rentgenu ir aizliegts.
Medicīnā vairāk izmanto mākslīgos radioaktīvos starojumus, savukārt dabiskajā radioaktīvajā starojumā cilvēka organism starojumi nonāk caur ārējo vidi. Šis sarojums prakstiski neizraisa iekšējo apstarošanu.
Ik dienu mēs saskaramies ar dažādiem starojumiem, bet paši to nemaz neapzinamies. Ne par velti pēc ilgas sēdēšanas pie datora sāk sāpēc galva, mēs saņemam starojumus, kuri ietekmē mūs. Taču , ja cilvēks savas neapdomātības dēļ rīkosies nepareizi , cilvēce var nonakt lielā postā un var atkārtoties tādi gadījumi kā Černobiļā.
…