Darba temats ir „Radioaktīvais piesārņojums”. Radioaktīvā piesārņojuma problēma radās jau 1945. gadā pēc atombumbu sprāgšanas Japānā. Kodolieroču izmēģinājumi, kuri notika līdz 1962. gadam izraisīja vēl lielāku radioaktīvu piesārņojumu – globālo piesārņojumu. Vēl vairāk radioaktīvā piesārņojuma problēma aktualizējas pēc 1986. gada 26. aprīļa, kad Černobiļas AES eksplodēja viens reaktors.
Radioaktīvā piesārņojuma jautājums ir aktuāls Latvijā, jo mūsu valsts atrodas sešu AES ielenkumā. Par tēmas aktualitāti liecina arī tas, ka likumdevējs izdevis vairākus normatīvus aktus, kas regulē radioaktīvā piesārņojuma jautājumu, kā arī tas, ka veidots speciāls centrs, darbojas speciālisti, kas kontrolē un uzraugā darbības iepriekšminētajā jomā.
Referāta mērķis ir izpētīt radioaktīvo piesārņojumu Latvijā civilās aizsardzības aspektā. Lai sasniegtu izvirzītu mērķi un detalizēti saprastu izvēlēto tematu ir jāatrisina sekojošie uzdevumi:
1)jāizpēta radioaktīvā piesārņojuma vispārīgais apraksts;
2)jāizspēta radioaktīvā piesārņojuma avoti;
3)jāizspēta iespējamie radioaktīvais piesārņojuma avoti (valsts nozīmes objekti) Latvijā;
4)jāanalizē radioaktīvā piesārņojuma uzraudzību un kontroli Latvijā.
Lielāka uzmanība tiks pievērsta radioaktīvā piesārņojuma avotiem, kā arī radioaktīvā piesārņojuma uzraudzībai un kontrolei Latvijā.
Referātā tiks izmantota vēsturiskā, loģiskā, salīdzināšanas pētīšanas metodes, kā arī analīze.
Lai atvieglot materiāla uztveri, referāta struktūra tiks veidota tradicionāli un sastāvēs no ievada, 4 nodaļām, dažām apakšnodaļām, secinājumiem, izmantotās literatūras saraksta un pielikuma.
Darbā izstrādes gaitā ir plānots izmantot normatīvos aktus, zinātnisko literatūru, publiskos pārskatus, interneta resursus.…