Darba temats ir puspiekabes, un to veidi. Darbā mēģināts aprakstīt, kādas vispār pastāv puspiekabes un mazliet arī par tās tehniskajiem parametriem.
Pēc Eiropas direktīvām puspiekabes definīcija ir - velkamais transportlīdzeklis, kuram ass(-is) ir novietota(-as) aiz transportlīdzekļa smaguma centra (kad tas ir vienmērīgi piekrauts) un kas ir aprīkots ar savienojošu ierīci, kas ļauj pārnest horizontālos un vertikālos spēkus uz velkošo transportlīdzekli. Parasti puspiekabes tiek taisītas no alumīnija un tērauda, bortiem izmanto finieri. Lielās puspiekabes parasti ir taisītas uz mašīnas bāzi.
Tā kā pastāv nepieciešamība pārvadāt visdažādākā veida kravas no punkta a uz punktu b, ir nepieciešams izmantot dažāda veida transportēšanas veidus mēs zinām auto, dzelzceļa, jūras, gaisa un cauruļvadu transporta veidus. Tieši tāpat kā ir dažādi transporta veidi ir dažādu veidu kravas, kā piemēram gabala kravas, beram kravas, šķidrās kravas un citas. Līdz ar to ir nepieciešams piemērot katram kravas tipam tam atbilstošu transporta veidu un līdzekli, lai maksimāli droši, efektīvi un kvalitatīvi veiktu kravas transportēšanu. Tādēļ arī puspiekabēm ir daudz un dažādi veidi, lai veiktu visdažādāko veidu pārvadājumus mums nav nepieciešams iegādāties katram kravas veidam savu vilcēju, kas būtu salīdzinoši dārgi un neizdevīgi, mums nepieciešamas atbilstošo kravas veidu puspiekabes un ar vienu vilcēju ir iespējas pārvietot kā beram kravas tā šķidrās kravas vienkārši nomainot puspiekabes, šādā veidā pilnībā izmantojot sedlu vilcēja priekšrocības un universālumu.
Pirmā no vilcēja ar puspiekabi priekšrocība ir tāda, ka ar tā palīdzību var radīt „pleca” maršrutu.…