Pievienot darbus Atzīmētie0
Darbs ir veiksmīgi atzīmēts!

Atzīmētie darbi

Skatītie0

Skatītie darbi

Grozs0
Darbs ir sekmīgi pievienots grozam!

Grozs

Reģistrēties

interneta bibliotēka
Atlants.lv bibliotēka
3,99 € Ielikt grozā
Gribi lētāk?
Identifikators:723170
 
Vērtējums:
Publicēts: 29.06.2011.
Valoda: Latviešu
Līmenis: Vidusskolas
Literatūras saraksts: Nav
Atsauces: Ir
Darba fragmentsAizvērt

3. gs p.m.ē.. Kartāga bija varenākais spēks Vidusjūras reģionā, tomēr tai uzradās konkurente – Roma. Tā pakāpeniski iekaroja daļu Apenīnu pussalas un centās izplatīt savu ietekmi ārpus Itālijas robežām.
264. g. p.m.ē. divas grieķu polisas Sicīlijā, Mesīna un Sirakūzas, cīnījās savā starpā. Grieķu pilsēta Mesīna lūdza romiešu palīdzību konfliktā pret kartāgiešiem un Sirakūzu, un Roma (pēc tautas sapulces piekrišanas) nosūtīja savas vienības Sirakūzai palīgā. Tad arī atklāti sākās 1. pūniešu karš.
Kaujā pie Mesīnas kartāgieši tika sakauti. Arī nākamajā Agrigentas sauszemes kaujā 261. g. p.m.ē. kartāgiešus smagi sakāva. Kartāga pārnesa karu uz jūras, kur jutās spēcīgāka. 260. g. p..ē. romiešus sakauj jūras kaujā pie Lipari salām. Romieši bija tikko sākuši būvēt floti, un viņiem nebija pieredzes jūras kaujās, taču viņi uzsāka strauju flotes būvi un apmācību. Tā arī ieviesa uz saviem kuģiem tādu kā nolaižamu tiltu, ar kā palīdzību viņi sakļāvās kopā ar pretinieka kuģi un varēja cīnīties uz klāja ar saviem kājniekiem.Turpmākajās jūras kaujās kartāgiešu flote tika sakauta. Asās kaujas gan uz jūras, gan sauszemes turpinājās līdz pat 241. g. p.m.ē., kad Pirmais pūniešu karš, kurš ilga 23 gadus, beidzās.
Karš labi parādīja Romas izdzīvotspēju un noturīgumu. Kaut gan tās flote vairākas reizes bija jāsāk būvēt no jauna, tā arvien spēja to atjaunot. Iespējams tāpēc, ka, lai būvētu savu floti, romieši līdzekļus ievāca no tās bagātajiem pilsoņiem, bet Kartāgā kas tāds bija neiedomājams, jo valdīja oligarhi. Romas augstmaņi ieguldīja milzīgus līdzekļus bruņojumā , jo cerēja, ka uzvara karā radīs jaunas iespējas tirdzniecības.…

Autora komentārsAtvērt
Parādīt vairāk līdzīgos ...

Atlants

Izvēlies autorizēšanās veidu

E-pasts + parole

E-pasts + parole

Norādīta nepareiza e-pasta adrese vai parole!
Ienākt

Aizmirsi paroli?

Draugiem.pase
Facebook

Neesi reģistrējies?

Reģistrējies un saņem bez maksas!

Lai saņemtu bezmaksas darbus no Atlants.lv, ir nepieciešams reģistrēties. Tas ir vienkārši un aizņems vien dažas sekundes.

Ja Tu jau esi reģistrējies, vari vienkārši un varēsi saņemt bezmaksas darbus.

Atcelt Reģistrēties