Pievienot darbus Atzīmētie0
Darbs ir veiksmīgi atzīmēts!

Atzīmētie darbi

Skatītie0

Skatītie darbi

Grozs0
Darbs ir sekmīgi pievienots grozam!

Grozs

Reģistrēties

interneta bibliotēka
Atlants.lv bibliotēka
Akcijas un īpašie piedāvājumi 2 Atvērt
3,99 € Ielikt grozā
Gribi lētāk?
Identifikators:400558
 
Autors:
Vērtējums:
Publicēts: 02.11.2004.
Valoda: Latviešu
Līmenis: Vidusskolas
Literatūras saraksts: 15 vienības
Atsauces: Ir
SatursAizvērt
Nr. Sadaļas nosaukums  Lpp.
  Ievads    2
  Jēdzienu skaidrojums    4
1.  Publiskās, privātās tiesības pēc neatkarības atjaunošanas    6
2.  Publisko un privāto tiesību raksturojums    7
2.1.  Publiskās tiesības    11
2.2.  Privātās tiesības    14
3.  Publisko un privāto tiesību kopīgās un atšķirīgās iezīmes    17
3.1.  Atšķirīgās iezīmes    17
3.2.  Kopīgās iezīmes    18
  Secinājumi    19
  Literatūras saraksts    20
Darba fragmentsAizvērt

Cilvēks atrodas ciešā mijiedarbībā ar citiem cilvēkiem. Jebkura mijiedarbība veido saskarsmi, kas var būt gan verbāla (mutiska), gan neverbāla, gan starp diviem cilvēkiem, gan starp cilvēku grupām. Lai regulētu sabiedrības locekļu attiecības, ir nepieciešamas tiesības. Visām fiziskām personām ir vienādas tiesības un pienākumi, neatkarīgi no dzimuma, vecuma, reliģiskās, politiskās pārliecības, nacionālās piederības, sociālā un mantiskā stāvokļa.
Savā darbā ” Publiskās un privātās tiesības Latvijas kontekstā ” apskatu tādus jautājumus, kā publiskās un privātās tiesības, to būtība, vēsturiskā gaita, kas abām kopīgs un atšķirīgs. Šī darba ietvaros uzmanība tiek vērsta tieši uz Latvijas publiskajām un privātajām tiesībām, to attīstību un pašreizējo stāvokli.
Pirmo reizi ar šo tēmu saskāros Tiesību teorijas lekciju laikā, kur šo tēmu apskatījām tikai galvenos vilcienos. Šī tēma mani piesaistīja uzreiz, jo uzskatu, ja nezin tiesību pamatu, tad grūti apgūt ko vairāk. Visas tiesību nozares iedalās divās lielākās tiesībās, respektīvi, publiskajās un privātajās tiesībās. Ļoti svarīgi zināt, kuras tiesību nozares pieder pie publiskajām, kuras pie privātajām tiesībām. Tas jāzin ne tikai juristiem, bet katram cilvēkam. Tomēr, mūsdienās bieži vien cilvēki nezin savas tiesības, nerunājot nemaz par tiesību nozarēm.
Ļoti grūti pamanīt atšķirību starp publiskajām un privātajām tiesībām. Jo ir gadījumi, kad publiskajās tiesībās ir privāto tiesību elementi un otrādi. Šis iedalījums ir ļoti būtisks no tāda viedokļa: tas pierāda to, ka valstī, kurā ir šis tiesību dalījums, ir demokrātiska valsts. Kur viena no pamatidejām ir personu tiesības vai brīvības.

Savu darbu lielākoties balstīju, izmantojot tādus autorus kā Dišlers K. Ievads Administratīvo tiesību zinātnē, Rīga, 2002, Vītiņš V. Vispārējs tiesību pārskats, Rīga, 1993 un Mūsdienu teorijas atziņas, Rīga, 1999. Tika izmantoti arī citu autoru darbi, kas sīkāk un konkrētāk būs apskatāmi turpmākajā darba gaitā.

Autora komentārsAtvērt
Darbu komplekts:
IZDEVĪGI pirkt komplektā ietaupīsi −4,98 €
Materiālu komplekts Nr. 1217112
Parādīt vairāk līdzīgos ...

Atlants

Izvēlies autorizēšanās veidu

E-pasts + parole

E-pasts + parole

Norādīta nepareiza e-pasta adrese vai parole!
Ienākt

Aizmirsi paroli?

Draugiem.pase
Facebook

Neesi reģistrējies?

Reģistrējies un saņem bez maksas!

Lai saņemtu bezmaksas darbus no Atlants.lv, ir nepieciešams reģistrēties. Tas ir vienkārši un aizņems vien dažas sekundes.

Ja Tu jau esi reģistrējies, vari vienkārši un varēsi saņemt bezmaksas darbus.

Atcelt Reģistrēties