Publiskā - privātā partnerība - sadarbība starp valsts vai pašvaldības institūciju un privātā sektora komersantu, kuras ietvaros kāds publiskais pakalpojums vai objekts uz līguma pamata tiek nodots privātajam komersantam uz noteiktu laika periodu un nosacījumiem, lai nodrošinātu publiskos pakalpojumus un piesaistītu privātā sektora resursus.
PPP pieejas izmantošana atbilstoši pasaules praksei ir raksturīga ar to, ka tā nenoslogo pašvaldību budžetus ar lielām kredītsaistībām, jo projektu finansēšana un īstenošana vismaz daļēji tiek uzticēta privātam sektoram. Tai pašā laikā PPP projektos saglabājas valsts vai pašvaldības pārraudzība, izstrādājot "pakalpojumu standartus" un iekļaujot tos sadarbības līgumos ar privāto sektoru.
Kas ir publiskā un privātā partnerība (PPP)
Publiskā un privātā partnerība ir publiskā (sabiedriskā) un privātā sektora sadarbība tādu sabiedrībai svarīgu projektu realizācijai, kas publiskā sektora ierobežoto resursu dēļ citādi nav īstenojami vai kuru īstenošana būtu apgrūtināta.
Viens no publiskās un privātās partnerības pamatprincipiem ir tā trīspusējā daba, līdzīgi kā valsts var efektīvi funkcionēt, tikai visām trim varām savstarpēji mijiedarbojoties, arī par publiskās un privātās partnerības efektīvu darbību varam runāt, tikai pastāvot publisko resursu, privāto finanšu līdzekļu un know-how savienībai.…