Dzīve ir kā klavieres ar daudziem taustiņiem: viens taustiņš- ģimene, otrs- draugi, cits - skola, treniņi, mūzika kurš Tev patīk...Mēs katrs varam izvēlēties, kādu skaņdarbu spēlēt uz šīm dzīves klavierēm.
Mēs visi esam no kaut kā atkarīgi - gaisa, ūdens, cigaretēm, alkohola, azartspēlēm vai kā cita. Ir lietas bez kurām nespējam dzīvot, bet ir arī tādas, kuras mūs garīgi un fiziski sakropļo, sagrauj apkārtējos un bieži iznīcina cilvēku pilnībā. Darba autori uzskata, ka atkarība ir samērā liela problēma, jo no tās ir atkarīga turpmākā dzīve. Ikvienu cilvēku neatkarīgi no viņa vecuma ietekmē citu cilvēku domas un attieksme. Katram ir vēlme iekļauties un būt atzītam noteiktā sabiedrībā vai draugu pulkā. Taču vienmēr varēsim teikt, ka katram ir brīva izvēle, arī tiem, kuri izvēlas sevi noindēt.
Atkarības izveidošanās
Atkarība var būt dažāda. Mēs esam atkarīgi no ūdensapgādes, darba devējiem, no elektrības un no citiem apstākļiem. Galvas smadzenēs mums ir centri, kuri izsauc gan patīkamus, gan nepatīkamus pārdzīvojumus.
Nepatīkamie parasti ir saistīti ar kādas vajadzības rašanos (slāpes, izsalkums, psihiskā vai fiziskā komforta saglabāšana, vajadzība pēc saskarsmes ar mums simpātiskiem cilvēkiem un ar to saistītā vientulības sajūta, estētisko pārdzīvojumu vajadzība.).
Patīkamie rodas tad, ja mēs šo radušos vajadzību apmierinām.(5)
Atkarības veidošanās procesā veidojas noliegums, kas vedina cilvēku domāt un uzvesties, lai neatzītu savu slimību. Tā rodas meli un bēgšana no realitātes. …