Reālā dzīve, konkurence, prasmju un iemaņu kopums, liek skolā meklēt pēc iespējas ar reālo dzīvi saistītas apmācības un darba metodes, kuras visefektīvāk skolēnu sagatavotu pēcskolas periodam dzīvei un darbam konkurences apstākļos. Saka, ka mūsdienās ieguvējs būs tas, kurš mācēs ātri un efektīvi atrast un apstrādāt vajadzīgo informāciju. Iemācīt visu nevar, var tikai parādīt ceļu kā piekļūt pasaules informācijas resursiem, kā to atlasīt un kā pielietot.
Blakus mācību stundām, arvien vairāk vietas aizņem projektu darbs, jo tieši šis darbs vislabāk palīdz skolēniem apgūst mūsdienu izglītības prasības.
Mērķis – izanalizēt projektu darba organizēšanas posmus skolā.
Uzdevumi:
1. Dot raksturojumu projektu metodei.
2. Aprakstīt projektu darba organizēšanas posmus.
1. Projektu metodes raksturojums
Vārdam “projekts” latviešu valodā ir vairākas nozīmes, taču arvien biežāk ar to saprot kādu pasākumu vai darbības, kurām ir konkrēts mērķis un galarezultāts un kuras īsteno noteiktā laika posmā. Projektu parasti izstrādā saistībā ar kādu konkrētu problēmu. Šo metodi skolā dažkārt saprot kā “skolēnu radošais darbs” vai “skolēnu pētnieciskais darbs”. Projekta darba rezultāti tiek apkopoti pārskatāmā veidā, un arī citi skolēni tiek iepazīstināti ar paveikto.
Skolēnu projektu darbs skolā - viens no mācīšanās veidiem vai īpaša veida mācību darbs, kura izstrādāšanai nepieciešams noteikts laika posms konkrēta rezultāta iegūšanai.…