Mērķis:
Uzdevumi:
Lekcija – Latvijas likumdošanas atbilstība šim pantam; no cik gadiem drīkst strādāt, kā pieteikties darbā. Praktiski CV rakstīšana.
Darba devēja pienākumi;
Darba inspekcija
Darba veidi nepilngadīgajiem un darbā stāšanās vecums, darba dienas ilgums
Mērķauditorija:
Resursi:
Rezultāti:
Konvencija “Par bērna tiesībām” ANO Ģenerālā asambleja ir pieņēmusi 1989. gada 20. novembrī. Latvijas Republika konvencijai “Par Bērna tiesībām” pievienojās 1991.gada 4.septembrī.
Konvencija “Par bērna tiesībām” 32.panta 2.punkts:
Dalībvalstis veiks likumdošanas, administratīvus un sociālus, kā arī izglītojošus pasākumus, kas nodrošinātu šī panta realizēšanu.
Vadīdamās no šī mērķa, kā arī ievērodamas attiecīgos citus starptautisku dokumentu noteikumus, dalībvalstis gādās, lai
a)Tiktu noteikts viens vai vairāki minimālie darbā stāšanās vecumi;
b)Pienācīgi tiktu reglamentēts darba dienas ilgums un darba apstākļi;
c)Tiktu ieviestas attiecīgās soda vai citas sankcijas, kas nodrošinātu efektīvu šī panta izpildi.
1. lekcija:
Ikvienam pienāk laiks, kad nepietiek ar vecāku doto kabatas naudu. Tas nozīmē meklēt iespēju nopelnīt, tātad – meklēt darbu. Ikviens darba devējs ir ieinteresēts darbiniekā, kurš kvalitatīvi veic savu darbu, vienlaicīgi cenšoties radīt sev pietiekami izdevīgus spēles noteikumus. Sākot strādāt, darbiniekam vajadzētu īpaši atcerēties par savām tiesībām un pienākumiem, kā arī nepieciešamajām formalitātēm, par kurām darba devējs pats bieži aizmirst. Pamatjautājumi attiecībā uz darba tiesiskajām attiecībām ir regulēti Latvijas Darba likumā.
No cik gadiem drīkst strādāt?
Latvijas darba likums nosaka, ka patstāvīgā darbā jaunieši var sākt strādāt no 15 gadu vecuma. No 13 gadu vecuma jaunietis var sākt strādāt no mācībām brīvajā laikā vieglā, veselībai un tikumībai nekaitīgā darbā un tikai ar vecāku un aizbildņu piekrišanu.…