Ir diezgan daudz dzirdēts par programmu „Soli pa solim”, bet kā tur viss ir, man īsti nebija skaidrs. Tāpēc es arī nolēmu uzzināt ko vairāk (daudz vairāk) par šo programmu. Galvenais bija noskaidrot ar ko īsti atšķiras šī programma no tradicionālās mācību metodikas.
Pasaulē ir diezgan daudz dažādu alternatīvo programmu, piemēram, valdorfskola, Montesori pedagoģija. Ik pa laikam parādās kāds raksts kādā no žurnāliem par alternatīvo izglītību. Kas īsti projektā „Soli pa solim” ir īpašs, ka šim projektam parādoties pieteicās vairākas skolas un arī pirmsskolas izglītības iestādes?
Mērķis
Analizēt literatūru par projektu „Soli pa solim”, tā īstenošanas iespējas Latvijas skolās un noskaidrot tā galvenās atšķirības no parastā mācību procesa skolās.
Hipotēze
Projekta „Soli pa solim” īstenošana Latvijas skolās būs iespējama, ja:
būs zinoši un bērnus mīloši pedagogi,
bērns pats būs ieinteresēts zināšanu apguvē,
ģimenes būs gatavas līdzdarboties.
Objekts
Projekta „Soli pa solim” apguves iespējas Latvijas skolās
Priekšmets
Sākumskolas skolēnu darba prasmju veidošana projekta „Soli pa solim” ietvaros Latvijas skolās
Darba uzdevums
1.Analizēt literatūru par projektu „Soli pa solim”
2.Atklāt pedagoģiskos nosacījumus, kas veicina sākumskolas skolēnu izpratnes veidošanos projektā „Soli pa solim”.
3.Noskaidrot galvenās atšķirības no parastā mācību procesa.
1.Iepazīšanās ar programmu „Soli pa solim”
1.1.Projekta „Soli pa solim” īsa vēsture
Projekts "Soli pa solim" ir jauna metode, kas citur pasaulē jau ir pazīstama. Ideja radās Amerikas Savienotajās Valstīs, bet projekts ir tik elastīgs, ka to var piemērot bērnu audzināšanā jebkurā zemē.
4. Starptautiskā programma „Soli pa solim” uzsākta 1994. gadā ar Atvērtās sabiedrības institūta atbalstu. Šobrīd programmu „Soli pa solim” pazīst un izmanto 27 pasaules valstīs – Austrumu un Centrālajā Eiropā, Āzijā un bijušās Padomju Savienības teritorijā.…