Abstrakciju realizē caur mantošanu tādējādi, ka tiek definēta vispārīga bāzes klase, no kuras neveido instances jeb objektus, bet apakšklases manto tikai tās atribūtus un metodes. Reizēm tiek lietots apzīmējums – abstrakta bāzes klase [4.,27].
NOBEIGUMS
Apkopojot informāciju, redzams, ka fundamentāli programmēšanas elementi, kā mainīgie, konstantes, funkciju izsaukumi, raksturīgi visām apskatītajām metodēm.
Strukturētā un moduļu formā realizētās programmās procedūrām ir primārā nozīme, bet datiem sekundāra. Savukārt objektu-orientēta pieejā programma vispirms tiek strukturēta pēc datiem un tikai tad pēc darbībām.
Strukturēta pieeja paredz, ka programmu var izveidot balstoties uz šādiem trim principiem: operācijas secīgi izpilda vienu pēc otras, vienu no divām operācijām izpilda atkarībā no izvēles nosacījuma rezultāta, atkārtoti izpilda (iterācija) darbību kamēr izpildās loģiskais nosacījums. Programmu strukturējot secīgos blokos, kods ir labāk lasāms, saprotams un atvieglo kļūdu atrašanas un labošanas procesu.
Modulāras pieejas pamatelements ir modulis, kam dots konkrēts funkcionēšanas apraksts un saskarne sadarbībai ar pārējiem moduļiem.
Modulāri realizētu kodu ir vieglāk modificēt un izmantot atkārtoti. Viena no galvenajām priekšrocībām ir tāda, ka vairāku programmētāju sadarbība ir viegli organizējama.
Objektu pieejas pamatelementi ir klase un objekts. Klase ir vispārīgs šablons no kā tiek izveidotas instances jeb objekti. Katram objektam ir savi dati (atribūti) un procedūras (metodes jeb funkcijas). Arī objektu pieeja caur mantošanu nodrošina koda atkārtotu izmantošanu.
…