Nobeigums
Regresa testēšanas politikas izveide un īstenošana ir būtisks solis ceļā uz veiksmīgiem, drošiem un paredzamiem programmatūras izstrādes projektiem [4]. Šādas politikas neesamība IT organizācijā var novest pie nespējas piegādāt kvalitatīvu produktu laikā. Jo lielāks ir IT projekts un jo vairāk cilvēku tajā ir iesaistīti, jo lielāka ir regresa testēšanas nozīme. Apziņa par regresa testu nepieciešamību nāk ar pieredzi, jo cilvēkam nepatīk atkārtot vecās kļūdas.
Regresa testēšana ir izplatīta pieeja mūsdienīgajās programmatūras izstrādes metodoloģijās, tādās kā Spējā programmēšana vai Ekstrēmā programmēšana. Pastāv daudz un dažādi rīki, kas atvieglo testu uzkrāšanu un nodrošina to automatizētu un ieplānotu izpildi, padarot regresa testēšanas procedūras ieviešanu un īstenošanu vienkāršāku.
Pastāv vismaz divi veidi, kā izveidot testu: ierakstīt cilvēka darbības vai noprogrammēt darbību automatizāciju. Pirmais veids ir labs ar to, ka neprasa speciālas IT zināšanas no cilvēka, kas veido testu. Otrais veids jeb testa programmēšana sniedz plašākas iespējas notestēt produktu iekšēji – ir pieeja programmas objektiem un stāvokļiem.
Regresa testēšanas politikas esamība ir viens no IT organizācijas sniegto pakalpojumu kvalitātes rādītājiem. …