Tehniskās metrikas nodrošina sistemātisku pieeju programmatūras kvalitātes novērtēšanai. Galvenais metriku pielietošanas mērķis ir paredzēt iespējamas nepilnības pirms programmatūra ir realizēta, t.i. atklāt un izlabot potenciālas problēmas pirms tās noved pie katastrofālām sekām.
Skaidri nodefinēt, kas ir programmatūras kvalitāte, ir ļoti sarežģīti. Kvalitātes kritēriji mainās atkarībā no programmatūras pielietošanas sfēras un pasūtītājiem. Vispārējie kvalitātes novērtēšanas aspekti ir šādi:
1.Kvalitāte tiek vērtēta, balstoties uz programmatūrai izvirzītajām prasībām. Ja nav ievērotas visas prasības, programmatūra nav pietiekami kvalitatīva.
2.Programmatūra ir jāizstrādā pēc standartos noteiktajiem likumiem. Ja standarti netiek ņemti vērā, tas bieži noved pie zemas programmatūras produkta kvalitātes.
3.Parasti eksistē neacīmredzamas prasības, kas paliek nepamanītas. Ja izstrādātā programmatūra apmierina nodefinētās prasības, bet neapmierina neacīmredzamas prasības, tās kvalitāte ir apšaubāma.
PROGRAMMATŪRAS KVALITĀTES FAKTORI
4.Faktorus, kas ietekmē programmatūras kvalitāti, var sadalīt divās lielās grupās: faktori, kas var tikt izmērīti tieši, un faktori, kas var tikt izmērīti tikai netiešā veidā. Jebkurā gadījumā mērīšana ir jāveic. Programmatūra (dokumentācija, programmas, dati) ir jāsalīdzina ar kādiem noteiktiem lielumiem un jāiegūst tās kvalitātes novērtējums.…