Sabiedrībā pastāv noteikta morāles un tikumības normas, no kurām izriet attiecīgie cilvēku uzvedības noteikumi.
Šajā darbā runa būs par nepilngadīgo lietu inspektoru dienestu
(turpmāk tekstā – NLID), profesionālās ētikas un morāles nozīmi ievērošanu. Šajā darbā Jūs varēsiet uzzināt, kas ir ētika, morāle, tikumība. Tēma ir aktuāla priekš policijas darbiniekiem, jo prakses analīze – statistika rāda, ka NLI savā darbībās pieļauj daudzas rupjas kļūdas.
Galvenais šī darba mērķis ir apskatīt NLID rīcību, nozīmi, kā policijas darbinieki pildot savus dienesta pienākumus ievēro profesionālo ētiku un morāles normas un kā ētikas normas atspoguļojas NLI dienestā.
Vēl es darbā apskatīšu vairākus sekojošus jautājumus: NLID pamatprincipus un NLID kompetenci.
Nobeigumā izanalizēšu situāciju, kas skar NLID.Ētikas jēdziens
Ētika ir dzīves mācība; par dzīves gudrību, par labākas dzīves meklējumiem, par cilvēka dzīves jēgas nozīmīgām problēmām, par cilvēku dzīves ceļiem, orientācijas iespējām pasaulē.
Ētika vienmēr ir bijusi dzīva un neaizspriedumaina domas kustība, kurā jaušama paļāvība uz cilvēka tikumiskajām pilnveides iespējām. Ētika attur cilvēku no nesaprātīgas rīcības, kas var kaitēt sev un kā arī sabiedrībai.
Ētika tradicionāli tiek atzīta par filozofijas nozari, kura darbojas ar refleksiju par morāli un tikumību. Ētika vienmēr tieši un netieši norādījusi uz pilnīgāku, saprātīgāku un kvalitatīvāku izvēli, piedāvājama jaunas vai atgādinādams bijušās vērtības, alternatīvus dzīves stilus, citu dzīves kvalitātes izpratni. Ētika nodarbojas ar cilvēku rīcību, kur nemitīgi mainās tās priekšnoteikumi…