Cilvēkam ir svarīgi apzināties, ka viņam pieder kāds nekustamais īpašums, jo tas rada zināmu drošības sajūtu. Nav svarīgi vai tas ir liels vai ne pārāk, tieši apstāklis, ka tev kaut kas pieder var veidot cilvēka turpmāko dzīvi.
Pēc Latvijas neatkarības atgūšanas, galvenais uzdevums bija atdot likumīgajiem īpašniekiem viņiem agrāk piederošos īpašumus, kā arī veikt privātīpašuma attīstību, ko varēja panākt arī ar privatizācijas likumdošanas izveidošanu un attīstību. Arī šobrīd valdības deklarācijā, kas nosaka Ministru kabineta iecerēto darbību, ir atsevišķi izdalīts valdības darbības virziens - privatizācija. Kur nosaka, ka veiks lielo uzņēmumu privatizāciju, balstoties uz skaidri izstrādāto sektorpolitiku, maksimāli saglabājot esošās darbavietas, kā arī atrisinās privatizācijas gaitā neizmantoto privatizācijas sertifikātu problēmu. Mūsdienu likumdošana privatizācijas jomā ir ļoti daudzveidīga, tāpēc parastam cilvēkam bez juridiskas izglītības, ir ļoti grūti tikt skaidrībā ar visām niansēm.
Privatizācija ir viens no būtiskiem procesiem, kas veidoja Latvijas valsts ekonomisko pamatu pēc valstiskās neatkarības atgūšanas. Pārejas process no plānveida ekonomikas uz tirgus ekonomiku līdz ar pārmaiņām sociālajā un politiskajā sistēmā bija sarežģīts, tādēļ dažādi vērtēts.
Privatizācijas sertifikātu darbības termiņš strauji tuvojas beigām,tādēļ daudziem sabiedrības locekļiem būtu aktīvi jāseko privatizācijas procesa norisēm uz privatizācijas objektu akcijām, kas piedalās Latvijas vērtspapīru tirgū
Saskaņā ar Deklarāciju par Aigara Kalvīša vadītā Ministru kabineta iecerēto darbību 2005.gadā paredzēta pāreja no privatizācijas uz valsts īpašuma atsavināšanas procedūras un zemes reformas pabeigšana. Privatizācijas pabeigšanas procesā notiks valsts un pašvaldību kapitālsabiedrību, kapitāla daļu un citu īpašuma objektu, dzīvojamo māju, valsts un pašvaldību zemes uzsāktās privatizācijas pabeigšana atbilstoši normatīvajiem aktiem, kā arī privatizācijas sertifikātu piešķiršanas pārtraukšana.…