Jēdzienu „māte” un „tēvs” pamatā ir bioloģiskas īpašības. Mātes organismā veidojas olšūnas, un māte dzemdē bērnus. Tēva spermatozoīdi apaugļo olšūnu un dod bērnam pusi no saviem gēniem.
Bērna radīšanu un audzināšanu sievietes parasti plāno līdztekus darbam un karjerai, ko uzskata par mazāk svarīgu savas dzīves sastāvdaļu. Plānojot bērniņu ir jāsaprot, ka tas ir tikai sākums. Ja bērnu vēl nav bijis ir grūti iedomāties tās pūles, ko prasa bērna audzināšana. Bērns paņem visu jūsu laiku, spēkus, jūtas. Ja pāris vēlas radīt bērniņu un cer, ka kāda viņu dzīves problēma tādā veidā tiks atrisināta, tad noteikti būtu vēl jāatturas no bērna ieņemšanas un vēlreiz viss kārtīgi jāpārdomā. Mūsdienu sabiedrībā, kur arvien vairāk sieviešu piepildījumu rod karjerā, viņām ir ļoti grūti izšķirties par bērniņa ieņemšanu. Arī tēviem ir jāpārdomā, kā bērns ietekmēs viņu darba ritu. Bērni izaug ļoti ātri tādēļ ir jāapsver, cik daudz laika varēs veltīt bērnam un nenožēlot visu turpmāko mūžu, ka laiks ir viegli palaists garām.
Kad tiek pieņemta doma, ka pāris vēlas bērniņu, vienlaikus tiek pieņemts lēmums kļūt par vecākiem. Tas ir viens no nozīmīgākajiem un svarīgākajiem lēmumiem mūsu dzīvē. Mēs uzņemamies papildus atbildību un saprotam, ka mēs visi kopā tagad kļūstam par jaunu ģimeni. …