Šā vecumposma raksturojumu izvēlējos tāpēc, ka ar šo periodu sākās visa dzīvības attīstība.
Attīstības psiholoģija raksturo tās izmaiņas, kas notiek ar cilvēku izdzīvojot konkrētus vecumu posmus. Bērna pozitīvās attīstības priekšnoteikumi ir fiziskā attīstība, instinkti, refleksi, smadzeņu attīstība, kustību aktivitāšu nozīme, roku, kāju motorika, acu kustības, galviņa, pagriešanās, sonsomotārā koordinācija.
Prenatālais periods sākas ar bērna ieņemšanas brīdi, psihologi uzskata, ka pat agrāk – ar vecāku gatavošanos lomai, un beidzas līdz ar bērna nākšanu pasaulē.Laiku, kas sākas neilgi pirms dzemdībām un beidzas īsi pēc bērna piedzimšanas, dēvē par perinatālo periodu.
Ā. Ādlers apgalvojis, ka bērnam jau piedzimstot potenciāli ir 3 motivācijas:
1. tiekšanās pēc pilnības jeb pārākuma
2. tiekšanās pēc kopības jeb vajadzība just, ka esi kopā
3. mazvērtības komplekss
Bērns piedzimst jau ar izteiktām individualitātes pazīmēm, piemēram, jūtīgumu un temperamentu.
Galvenokārt šo periodu ietekmē bioloģiskie faktori, lai gan liela nozīme ir arī apkārtējai videi.
Alkohols Lielu alkoholu devu iespaidā fetālais alkohola sindroms, kas ietver psihisku atpalicību, sejas un sirds defektus, mazu dzimšanas svaru un uzvedības traucējumus. Mērenas alkohola devas var radīt sejas audu pataloģiju un CNS disfunkciju
Aspirīns Elpošanas traucējumi, asiņošana
(lieli daudzumi)
Kofeīns Spontāni aborti, mazs dzimšanas svars bērnam
Cigaretes Augļa bojāeja, mazs dzimšanas svars, priekšlaicīgas dzemdības, mācīšanās un uzvedības traucējumi, uzņēmība pret elpošanas orgānu sistēmas slimībām un astmu
Kokaīns Nedzīvi dzimis bērns, komplikācijas dzemdībās, mazs dzimšanas svars, iedzimtas kroplības, neiroloģiski defekti, uzvedības traucējumi, nāve sakarā ar asinsizplūdumu smadzenās.…