Ņemot vērā to, ka krāsu skaits dabā ir limitēts un to izmantošana preču zīmēs ir populāra, tad šādu preču zīmju reģistrācija un lietojums ir plašs strīdu ubjekt. Kā piemērs būtu minama pelēkā krāsa, kas ir raksturīga precēm, kas saistītas ar medicīnu, savukārt brūnā vai dzeltenā krāsa ar šokolādes izstrādājumiem. Mēģinājumi monopolizēt kādu no šīm krāsām sastapsies ar tikpat niknu pretestību kā mēģinājumi padarīt preču zīmi par noteikta veida preču sugas vārdu.
1.4. Telpiskās preču zīmes
Telpiskās preču zīmes tiek veidotas no trīsdimensiju attēliem. Kā viena no pirmajām reģistrētajām telpiskajām preču zīmēm būtu minama daudzšķautņainā Coca – Colas pudelīte. Neskatoties uz to, ka telpiskās preču zīmes pastāv jau ilgu laiku, veivot to reģistrāciju, uzņēmēji joprojām saskarās ar grūtībām. Viena no problēmām telpisko preču zīmju reģistrācijai ir to radniecība ar dizainparaugiem. Izvēloties noteiktas formas iesaiņojumu kā preču zīmi savam produktam ir iespēja iegūt preču zīmju tiesības, kā arī zināma veida monopolu. Neskatoties uz to, ka tas prasa papildus ieguldījumus, tomēr, tā ir arī papildus aizsardzība pret konkurējošiem uzņēmējiem.
1.5. Kombinētās preču zīmes
Kombinētās preču zīmes ir iepriekš minēto preču zīmju elementu kombinācijas. Īpašas formas burti, krāsu kombinācijas utt. Lielākā šo preču zīmju priekšrocība ir tā, ka patērētājs tās labāk iegaumē, kā arī tā, ka aizsargājams ir katrs preču zīmes elements. Ne reti šīs priekšrocības izmant arī konkurenti, atdarinot kādu no preču zīmes elementiem, veidojot asociācijas. Kā piemēru var minēt „Fanta” un „Fantastika”, kur tiesas procesā prasītājs, kurš centās panākt konkurenta lietotās zīmes izmantošanas aizliegumu, procesā zaudēja. Par pirātisku atdarinājumu konkurentu lietotās preču zīmes dēvēt nebūtu pamata, tomēr var konstatēt tieksmi atdarināt un tādā veidā parazitēt uz labāk pazīstamās preču zīmes rēķina.
2. PREČU ZĪMES REĢĪSTRĀCIJAS SISTĒMAS
…