Ikviena uzņēmuma mērķis ir darboties ar peļņu. Lai to sasniegtu, tiek izmantoti dažādi līdzekļi un viens no tiem ir preču realizācijas stimulēšana, kas ir virzīšanas tirgū pamatsastāvdaļa.
Šodien šī preces virzīšanas tirgū metode kļūst arvien populārāka un to izmanto praktiski visi uzņēmumi (gan ražotāji, gan starpnieki), bezpeļņas organizācijas, nevalstiskas organizācijas un arī valsts institūcijas. Preces virzīšanas stimulēšanas pasākumu mērķis ir panākt īslaicīgu tās apjomu pieaugumu, piedāvājot pircējam izdevīgākus noteikumus, piemēram, cenu atlaides, atlaižu kuponus, prēmijas utt., līdz ar to mudinot pirkšanas lēmumu pieņemt nekavējoties. Šie pasākumi ir nepieciešami ne tikai jaunu, bet arī aizmirstu preču realizācijas stimulēšanai.
Ir nepieciešams arī izlemt, kādā veidā tiks informēts par kādu stimulēšanas pasākumu – izmantojot veikalu skatlogu, iesaiņojumu, arī ar reklāmas līdzekļu palīdzību. Pieņemsim, daudzi lielveikali („Rimi”, „Mego”, „Maxima” utt.) patērētājus informē, izmantojot speciāli izgatavotas avīzes, kur ir norādītas atlaides uz noteiktām precēm.
Stimulēšanas pasākumu izvēle ir atkarīga no tā, uz ko tie tiks virzīti: uz patērētājiem, starpniekiem vai tirdzniecības personālu. Galvenokārt, preces virzīšanas stimulēšanas pasākumi tiek virzīti uz patērētāju, jo lielais pārdošanas veicināšanas pasākumu daudzums tika izveidots ar vienu mērķi – visefektīvākā veidā piesaistīt patērētāju un apmierināt viņa vajadzības.
Preču realizācijas stimulēšanas programma var prasīt lielus ieguldījumus, tāpēc tā ir rūpīgi jāizstrādā un jāpārliecinās, vai pareizi ir izvēlēts stimulēšanas pasākumu veids, jo pretējā gadījumā - uzņēmums var ciest zaudējumus.
Darba mērķis ir noskaidrot preču virzīšanas stimulēšanas pasākumu veidus, to efektivitāti un izmantošanu uzņēmumos. Lai sasniegtu šo mērķi ir izvirzīti sekojoši uzdevumi:
1.izpētīt un aprakstīt preču virzīšanas stimulēšanas pasākumu veidus, to būtību, priekšrocības un trūkumus;…