Pievienot darbus Atzīmētie0
Darbs ir veiksmīgi atzīmēts!

Atzīmētie darbi

Skatītie0

Skatītie darbi

Grozs0
Darbs ir sekmīgi pievienots grozam!

Grozs

Reģistrēties

interneta bibliotēka
Atlants.lv bibliotēka
1,99 € Ielikt grozā
Gribi lētāk?
Identifikators:692601
 
Vērtējums:
Publicēts: 13.05.2005.
Valoda: Latviešu
Līmenis: Augstskolas
Literatūras saraksts: 10 vienības
Atsauces: Ir
SatursAizvērt
Nr. Sadaļas nosaukums  Lpp.
  Ievads    3
1.  Pratināšanas vieta    5
2.  Abpusējā cieņa    7
3.  Pirmais kontakts    9
4.  Pratināmā personības, psihes un psiholoģijas īpatnības    11
5.  Psiholoģiskais kontakts    13
6.  Stāstījuma nozīme pratināšanā    14
  Nobeigums    15
  Izmantotā literatūra    16
Darba fragmentsAizvērt


Pratināšana ir visizplatītākā izmeklēšanas darbība, kuru izmanto gan pirmstiesas izmeklēšanas, gan kriminālo vajāšanas, gan iztiesāšanas stadijā.
Lai personu, kas izdarījusi noziedzīgu nodarījumu tiktu taisnīgi sodīta un neviens nevainīgais netiktu saukts pie kriminālatbildības un notiesāts, viņu vaina konkrētajā nodarījumā ir jāpierāda. Par pierādījumiem var kļūt jebkuri fakti, kam ir nozīme pareizā lietas izlemšanā:
“Pierādījumi krimināllietā ir jebkuri fakti, uz kura pamata izziņas iestāde, prokurors, tiesnesis un tiesa likumā noteiktā kārtībā nosaka Krimināllikumā paredzētā noziedzīgā nodarījuma sastāva pazīmju esamību vai neesamību, šo nodarījumu izdarījušās personas vainu un citus apstākļus, kam ir nozīme lietas pareizā izlemšanā.
Šos faktus konstatē ar liecinieku liecībām, cietušā liecībām, aizdomās turētā liecībām, apsūdzētā liecībām, eksperta atzinuma, lietiskiem pierādījumiem, izmeklēšanas un tiesu protokoliem un citiem dokumentiem…”1
Liecinieku, cietušā, aizdomās turētā, apsūdzētā liecības mēs varam iegūt, šos cilvēkus nopratinot. Nopratināšana stingri reglamentēta Latvijas Kriminālprocesa Kodeksā, bez kādas personas ietekmēšanas ar draudu palīdzību, fizisku vai psiholoģisku ietekmēšanu vai citām nelikumīgām darbībām.
Pratināšana bieži vien ir visefektīvākais, un nevaram aizmirst, ka arī vislētākais pierādījumu ieguves veids. Bez pratināšanas nav iespējams izmeklēt nevienu krimināllietu.
“Pratināšanu var definēt kā izmeklēšanas darbību, kurā policijas darbinieks, prokurors vai tiesnesis oficiāli sarunājas ar personu, kas eventuāli zina informāciju par lietai nozīmīgiem faktiem, lai personīgi uztvertu to un, fiksējot likumā paredzētajā formā, pārvērstu par pierādījumu.”2…

Autora komentārsAtvērt
Darbu komplekts:
IZDEVĪGI pirkt komplektā ietaupīsi −6,98 €
Materiālu komplekts Nr. 1194941
Parādīt vairāk līdzīgos ...

Atlants

Izvēlies autorizēšanās veidu

E-pasts + parole

E-pasts + parole

Norādīta nepareiza e-pasta adrese vai parole!
Ienākt

Aizmirsi paroli?

Draugiem.pase
Facebook

Neesi reģistrējies?

Reģistrējies un saņem bez maksas!

Lai saņemtu bezmaksas darbus no Atlants.lv, ir nepieciešams reģistrēties. Tas ir vienkārši un aizņems vien dažas sekundes.

Ja Tu jau esi reģistrējies, vari vienkārši un varēsi saņemt bezmaksas darbus.

Atcelt Reģistrēties