Šo tēmu izvēlējos, jo, manuprāt, praktiskās dzīves vingrinājumi ir ļoti svarīgi un vajadzīgi. Tie tiek uzskatīti par agrīnā vecuma bērnu darbības nozīmīgu sastāvdaļu. Izpildot praktiskās dzīves uzdevumus, tā galvenā jēga ir tā, ka mazs bērns veido personību, saistot uzmanību ar savām kustībām un sajūtām un tās koordinējot. Šie uzdevumi veicina gan bērna personības strukturēšanu, gan viņa sociālo audzināšanu.
Montesori pedagoģija ir pedagoģiskā pieeja, kuras pamatā ir bērnu vajadzību vērošana visās fiziskajās un psiholoģiskās attīstības stadijās. Metodes mērķis ir palīdzēt bērnam patstāvīgi paveikt iekšējās attīstības darbu, kas ir nepieciešamas katram bērnam, lai izaugtu par pieaugušu cilvēku.
Katrs bērns piedzimst ar dabas doto spēju un vēlmi attīstīties. Pieaugušo uzdevums ir izveidot estētisku un attīstošu vidi ap bērnu un palīdzēt viņam pašam sevi attīstīt. Skolotāja galvenais uzdevums ir nevis mācīt, bet ievirzīt pareizā gultnē bērna dabīgo attīstības enerģiju tādējādi, Montesori metode veicina tādu rakstura īpašību attīstību bērnā, kas viņam palīdzēs izaugt par brīvu un funkcionālu neatkarīgu personību ar skaidru izpratni par apkārtējo pasauli un savu vietu tajā.…