Pievienot darbus Atzīmētie0
Darbs ir veiksmīgi atzīmēts!

Atzīmētie darbi

Skatītie0

Skatītie darbi

Grozs0
Darbs ir sekmīgi pievienots grozam!

Grozs

Reģistrēties

interneta bibliotēka
Atlants.lv bibliotēka
2,49 € Ielikt grozā
Gribi lētāk?
Identifikators:798111
 
Autors:
Vērtējums:
Publicēts: 07.09.2007.
Valoda: Latviešu
Līmenis: Augstskolas
Literatūras saraksts: 6 vienības
Atsauces: Ir
Darba fragmentsAizvērt

Deviance ir viens no visplašāk apskatītajiem socioloģijas tematiem (Sonenshein, Spreitzer, 2004:829). Iespējams, ka tā ir tik plaši apskatīta savas negatīvās nokrāsas dēļ, jo vairumā gadījumu deviance saistās ar noziedzību, prostitūciju, narkomāniju u.tml. Tomēr deviancei ir arī pozitīvās izpausmes. Literatūrā tās apskatītas ļoti niecīgi, tāpēc šī darba uzdevums ir ielūkoties tajā, ko literatūra saka par pozitīvo devianci. Ir jāapskata kas ir deviance un tieši pozitīvā deviance, kā arī tas, kādos gadījumos literatūrā tiek pieminēta pozitīvā deviance.


1. DEVIANCE
1.1. Deviances jēdziens socioloģijā

Pēteris Laķis raksta: „Dažāda rakstura novirzes no grupā vai sabiedrībā pieņemtajām sociālajām normām cilvēku aktivitātēs veido devianto uzvedību jeb devianci.” (Laķis, 2005:81). Savukārt Džons Macionis (John J. Macionis) piedāvā kodolīgāku definīciju – deviance ir apzināta kultūras normu pārkāpšana (Macionis, 2005:190). Apskatot abas šīs definīcijas var redzēt, ka būtiska to sastāvdaļa ir jēdziens sociālās (kultūras) normas. Taču šo jēdzienu ielikt konkrētā definīcijā būtu ļoti grūti, jo šīs normas atšķiras dažādām kultūrām, subkultūrām, grupām u.c. Pēteris Laķis uzsver to, ka deviances kritēriji ir mainīgi un atkarīgi no laika par kuru runājam (viduslaiki, mūsdienas), no sabiedrības stāvokļa (karš, miers) un citiem faktoriem (Laķis, 2005:81). Tomēr vairumā gadījumu šīs sociālās normas ir savdabīgas vienošanās rezultāts, vairākuma viedokļa izpausme kādas noteiktas grupas sabiedrībā (Laķis, 2005:82). …

Autora komentārsAtvērt
Parādīt vairāk līdzīgos ...

Atlants

Izvēlies autorizēšanās veidu

E-pasts + parole

E-pasts + parole

Norādīta nepareiza e-pasta adrese vai parole!
Ienākt

Aizmirsi paroli?

Draugiem.pase
Facebook

Neesi reģistrējies?

Reģistrējies un saņem bez maksas!

Lai saņemtu bezmaksas darbus no Atlants.lv, ir nepieciešams reģistrēties. Tas ir vienkārši un aizņems vien dažas sekundes.

Ja Tu jau esi reģistrējies, vari vienkārši un varēsi saņemt bezmaksas darbus.

Atcelt Reģistrēties