Pievienot darbus Atzīmētie0
Darbs ir veiksmīgi atzīmēts!

Atzīmētie darbi

Skatītie0

Skatītie darbi

Grozs0
Darbs ir sekmīgi pievienots grozam!

Grozs

Reģistrēties

interneta bibliotēka
Atlants.lv bibliotēka
6,49 € Ielikt grozā
Gribi lētāk?
Identifikators:689047
 
Autors:
Vērtējums:
Publicēts: 28.06.2007.
Valoda: Latviešu
Līmenis: Augstskolas
Literatūras saraksts: 31 vienības
Atsauces: Ir
SatursAizvērt
Nr. Sadaļas nosaukums  Lpp.
  Rezumējums    2
  Abstract    4
  Ievads    6
  Probācija pasaulē un Eiropā    9
  Pētījuma metodes    13
  Rezultāti    16
  Situācija Latvijā    16
  Valsts probācijas dienests    20
  Postpenitenciārā palīdzība    22
  Diskusija    26
  Secinājumi    30
  Nobeigums    32
  Literatūras saraksts    33
Darba fragmentsAizvērt

Brīvības atņemšanas kā soda mērķis ir stingri pasargāt sabiedrību no nozieguma. Taču šo mērķi var sasniegt vienīgi tad, ja pēc atgriešanās sabiedrībā likumpārkāpējs ne tikai vēlas, bet arī spēj dzīvot paša nodrošinātu dzīvi, ievērojot likumu.1 Kā apgalvots vairākos pētījumos2, lai tas veiksmīgi tiktu realizēts, svarīgas ir sekojošas lietas, pirmkārt, sabiedrības gatavība pieņemt no brīvības atņemšanas iestādes atbrīvoto personu, neatgrūst viņu, kā sabiedrībai nederīgu, bet atbalstīt viņa centienus kļūt par pilnvērtīgu sabiedrības locekli. Otrkārt, lielā mērā tas ir atkarīgs no paša bijušā ieslodzītā, kuram ieslodzījuma laikā ir mainījusies vērtību sistēma, iespējams zudušas sociālās saiknes ar ģimeni, draugiem, zudušas ikdienas uzdevumu un darba iemaņas, bez kurām neiztikt atgriežoties brīvībā. Un treškārt, nenoliedzami liela loma ir arī valsts likumdošanai un tās ietvaros paredzēto sociālo rehabilitācijas pakalpojumu apjomam, kvalitātei un pieejamībai.
Tādēļ 2003. gadā tika izveidots valsts probācijas dienests, kura funkcijās ietilpst sadarbība ar brīvības atņemšanas iestādēm, sagatavojot personas atbrīvošanai pēc soda izciešanas un postpenitenciārās palīdzības sniegšana.3 Probācijas dienesta galvenais uzdevums ir vairot sabiedrības drošību, darot iespējamo un nepieciešamo, lai probācijas klients neizdarītu atkārtotu noziedzīgu nodarījumu un neatgrieztos brīvības atņemšanas iestādē.
Visbiežāk recidīva iemesli4 ir ar no brīvības atņemšanas iestādēm atbrīvotu personu sociālajām vajadzībām saistītās problēmas: nespēja nokārtot finansu, dzīvesvietas, nodarbinātības jautājumus un problēmas, kas saistītas ar ģimeni un paziņu loku. Tādēļ viens no probācijas dienesta uzdevumiem ir palīdzēt probācijas klientam risināt arī šīs ar sociālajām vajadzībām saistītās problēmas, lai novērstu recidīvu. Valsts probācijas dienests (VPD) ir adaptējis Kanādas metodikas labo praksi. Metodika ir veidota pielāgojot Kanādā lietoto Riska un vajadzību novērtējuma (RVN) instrumentu Latvijas apstākļiem.5…

Autora komentārsAtvērt
Parādīt vairāk līdzīgos ...

Atlants

Izvēlies autorizēšanās veidu

E-pasts + parole

E-pasts + parole

Norādīta nepareiza e-pasta adrese vai parole!
Ienākt

Aizmirsi paroli?

Draugiem.pase
Facebook

Neesi reģistrējies?

Reģistrējies un saņem bez maksas!

Lai saņemtu bezmaksas darbus no Atlants.lv, ir nepieciešams reģistrēties. Tas ir vienkārši un aizņems vien dažas sekundes.

Ja Tu jau esi reģistrējies, vari vienkārši un varēsi saņemt bezmaksas darbus.

Atcelt Reģistrēties