Pievienot darbus Atzīmētie0
Darbs ir veiksmīgi atzīmēts!

Atzīmētie darbi

Skatītie0

Skatītie darbi

Grozs0
Darbs ir sekmīgi pievienots grozam!

Grozs

Reģistrēties

interneta bibliotēka
Atlants.lv bibliotēka
2,49 € Ielikt grozā
Gribi lētāk?
Identifikators:584000
 
Vērtējums:
Publicēts: 14.05.2009.
Valoda: Latviešu
Līmenis: Augstskolas
Literatūras saraksts: 3 vienības
Atsauces: Nav
Darba fragmentsAizvērt

Postmodernisms – XX gadsimta otrajā pusē (sākot ar 70. gadiem) radies mākslas, arhitektūras, kultūras, ideoloģijas, politikas u.tml. Virziens, kas radies kā reakcija uz modernismu un modernajām sabiedrības attīstības tendencēm (piemēram, pārspīlētu ticību progresam un zinātnes atziņu absolūtam patiesumam); postmodernisti mākslā noraida aizraušanos ar formas un tehnikas tīrību, arhitektūrā un dizainā novēršas no funkcionālisma, apvieno elementus, kas pārstāv dažādus pagātnes stilus (klasicismu, baroku u. tml.), tos izmanto rotaļīgi un asprātīgi, uzsvaru liekot uz virspusējību, nevis dziļumu
Postmodernisma jēdzienu raksturo mūsdienu laikmeta domāšanas tipi, kas pēc sava veida distancējas ne tikai no klasiskās tradīcijas, bet arī no postklasiskās filozofijas. Terminu ”postmodernisms” pirmo reizi izmantoja R. Parvics darbā ”Eiropas kultūras krīze” (1914); 1934. gadā to izmantoja F. De Onīss, apzīmējot ar to 20.gs. sākuma avangarda dzejas eksperimentus, kuru mērķis bija radikāli noliegt literāro tradīciju; laikposmā no 1939.gada līdz 1947.gadam. A. Toinibijs ar šo jēdzienu apzīmēja mūsdienu laikmetu, kas radikāli atšķiras no iepriekšējā modernisma perioda ar to, ka tas simbolizē Rietumu dominēšanas beigas reliģijā un kultūrā.
20.gs. 60. gadu beigās un 70. gadu sākumā šo jēdzienu sāka izmantot, lai fiksētu jaunākās tendences tādās jomās kā arhitektūra un māksla (vispirms jau tās verbālās formas).…

Autora komentārsAtvērt
Darbu komplekts:
IZDEVĪGI pirkt komplektā ietaupīsi −3,98 €
Materiālu komplekts Nr. 1131447
Parādīt vairāk līdzīgos ...

Atlants

Izvēlies autorizēšanās veidu

E-pasts + parole

E-pasts + parole

Norādīta nepareiza e-pasta adrese vai parole!
Ienākt

Aizmirsi paroli?

Draugiem.pase
Facebook

Neesi reģistrējies?

Reģistrējies un saņem bez maksas!

Lai saņemtu bezmaksas darbus no Atlants.lv, ir nepieciešams reģistrēties. Tas ir vienkārši un aizņems vien dažas sekundes.

Ja Tu jau esi reģistrējies, vari vienkārši un varēsi saņemt bezmaksas darbus.

Atcelt Reģistrēties