Darba tēma: Postmodernisms Murakami Haruki novelēs: „Kafka Krastā,” Norvēģu Koks,” „Uz dienvidiem no robežas, Uz rietumiem no saules.”
Šo tēmu autore izvēlējās, tāpēc ka Murakami Haruki darbi ir ieguvuši milzīgu popularitāti visā pasaulē, bet Latvijā Murakami vēl nav tik plaši pazīstams un autore vēlējās iepazīstināt cilvēkus ar rakstnieka daiļradi un to kā postmodernisms izpaužas japāņu, viena no izcilāko autoru, darbos. Kā arī autorei pašai interesēja Murakami daiļrades analīze un izpēte. Latviešu valodā iztulkotas šādas noveles: „Dejo Dejo Dejo,” „Norvēģu Koks,” „Skarbā brīnumzeme un pasaules gals,” „Aitas medīšanas piedzīvojumi,” „Uz dienvidiem no robežas, Uz rietumiem no saules.”
Darba mērķis: Saskatīt postmodernisma pazīmes Murakami novelēs – „Kafka Krastā,” „Norvēģu Koks,”„Uz dienvidiem no robežas,Uz rietumiem no saules.”
Darba uzdevumi:
1. Iepazīties ar modernisma un postmodernisma pazīmēm, vēsturi un autoriem.
2. Apskatīt Murakami biogrāfiju un daiļradi.
3. Saskatīt postmodernisma pazīmes Murakami novelēs.
Hipotēze: Postmodernisma iezīmes japāņu literatūrā visspilgtāk izpaužas Murakami Haruki daiļradē.
Darbā izmantotās metodes: literāro darbu analīze, literatūras vēstures pētīšana, biogrāfijas izpēte, interviju analizēšana.
Darba struktūra: darbs sastāv no ievada, piecām nodaļā, trīs apakšnodaļām, secinājumiem, septiņiem izmantoto informācijas avotu saraksta un pielikuma.…