Pievienot darbus Atzīmētie0
Darbs ir veiksmīgi atzīmēts!

Atzīmētie darbi

Skatītie0

Skatītie darbi

Grozs0
Darbs ir sekmīgi pievienots grozam!

Grozs

Reģistrēties

interneta bibliotēka
Atlants.lv bibliotēka
1,99 € Ielikt grozā
Gribi lētāk?
Identifikators:670437
 
Autors:
Vērtējums:
Publicēts: 10.10.2016.
Valoda: Latviešu
Līmenis: Augstskolas
Literatūras saraksts: 20 vienības
Atsauces: Nav
Darba fragmentsAizvērt

Nobeigums
Zinātnieku un pētnieku vidū joprojām notiek diskusija par terminu post-produktīvisms. Tā kā joprojām nav skaidras definīcijas kas ir post-produktīvisms, un post-produktīvisma ainavas ļoti bieži robežojas ar produktīvisma ainavām, daudzi pētnieki piedāvā lietot citu apzīmējumu mūsdienu situācijai lauksaimniecībā. Vispiemērotākais vārds, ar kuru var raksturot mūsdienu ainavas lauku apvidū, ir termins „multifunkcionālā lauksaimniecība” ko piedāvāja britu zinātnieks Vilsons.

Apskatot ainavu izmaiņas Eiropā pēdējo 25 gadu laikā, jāsecina ka daudzās valstīs joprojām lauksaimnieki plaši pielieto produktīvisma metodes – intensīvi mēslo laukus, izmanto pesticīdus un insekticīdus, ģenētiski modificētas sēklas utt. Ainavā produktīvisms izpaužas kā vienlaidus lauki ar monokultūrām. Tomēr jāatzīmē, ka ir mazinājusies dabas pārveidošana - vairs nenotiek plaši meliorācijas pasākumi, netiek veidoti jauni polderi u.c.. Ja salīdzina Latvijas lauku ainavas Padomju laikos un šodien, tad jāatzīmē, ka ainavas kļuva dabiskākas, kaut arī daudzās vietās saglabājas produktīvisma iezīmes (piemēram, rapšu lauki, intensīva mežu izciršana). Arī post-produktīvismam raksturīgās metodes tiek plaši izmantotas, piemēram, notiek dabas atjaunošanas un aizsardzības pasākumi. Kopumā, jāsecina, ka ainavu atjaunošanas pasākumi, kas notiek kops 1980.g. ir vērsti uz ilgtspējīgu attīstību un ir saudzīgāki pret dabu. Tāpēc jācer, ka vairs neatkārtoties produktīvisma laikmets un nākamajām paaudzēm būs pieejama tāda pati ainavu un bioloģiskā daudzveidība, kāda ir pieejama mums.

Parādīt vairāk līdzīgos ...

Atlants

Izvēlies autorizēšanās veidu

E-pasts + parole

E-pasts + parole

Norādīta nepareiza e-pasta adrese vai parole!
Ienākt

Aizmirsi paroli?

Draugiem.pase
Facebook

Neesi reģistrējies?

Reģistrējies un saņem bez maksas!

Lai saņemtu bezmaksas darbus no Atlants.lv, ir nepieciešams reģistrēties. Tas ir vienkārši un aizņems vien dažas sekundes.

Ja Tu jau esi reģistrējies, vari vienkārši un varēsi saņemt bezmaksas darbus.

Atcelt Reģistrēties