Secinājumi
Analizējot aprēķinātus datus, var secināt, ka pieņemot pat situāciju, ka kursējoši autobusi pa maršrutu Tukums – Talsi brauc pilni, un kā mēs neveidosim jauno dzelzceļa līniju, un izmantosim jau esošo starp Tukums un Stendi, aizlaist vilcienus pa šo maršrutu, nav izdevīgi.
Pirmkārt, ja visus pasažierus no autobusiem aizlaist uz vilcienu, vilciens sastāvēs no 4-2 vagoniem. Tas ir diezgan mazs, un tas nozīme, ka gan lokomotīvi, gan lokomotīves brigāde tiks izmantoti neproduktīvi.
Otrkārt, pa Latviju, pašlaik kursē elektrovilcieni ar minimāli 4 vagoniem. Mūsu gadījumā vagonu daudzuma pietiek tikai 1 vilcienam vienā virzienā. Pasažieriem ir dažādas nepieciešamības, un skaidrs ka transports reizi diennaktī nebūs izdevīgs visiem.
Treškārt, vilcienu ienākumi aizies uz mīnusa pusi. Tomēr, lasot „ldz.lv” var atrast informāciju, ka „Šobrīd pasažieri sedz 33% no dzelzceļa pasažieru pārvadājumu izmaksām, bet atlikušo daļu nepieciešams dotēt. Tā kā pasažieru skaits pēdējos sešos gads nepārtraukti ir audzis, izdevumi ir vairākkārt palielinājušies, jo ir nepieciešams straujāk atjaunot vilcienus, turklāt vilcienu uzturēšanas un modernizācijas izmaksas ar katru gadu pieaug. Taču ieņēmumi šajos gados, palielinoties pasažieru skaitam, proporcionāli nav palielinājušies tikpat strauji kā izmaksas.” Mūsu gadījumā pasažieri sedz no 38% līdz 67%, kas ir vairāk no vidēja, tomēr tik un tā nes zaudējumus.
…