SECINĀJUMI
Portugāle ir maza, bet atvērta ekonomika, kas neierindojas starp pārticīgākajām Eiropas valstīm. Portugāli smagi skāra Globālā finanšu krīze un pagāja diezgan ilgs laiks līdz Portugāle izkļuva ārā no dziļās recesijas. Kā viens no būtiskajiem faktoriem, kas palīdzēja atgūties no finanšu krīzes bija tūrisma nozare, kas plauka Portugālē. Portugālē bija novērojama strauja izaugsme līdz 2019. gadam, bet diemžēl, kā jau arī citās valstīs, COVID-19 apturēja šo pozitīvo kāpumu un izraisīja Portugālē krīzi. Ņemot vērā, ka tūrisma nozare bija tā, kas ļoti palīdzēja atgūties no finanšu krīzes, var secināt, ka paies ļoti ilgs laiks līdz Portugāle varēs atgūties no COVID-19 izraisītajām sekām, kur tūrisma nozare tika pilnībā nobloķēta, kā arī prognozējams, ka ierobežojumi ceļošanai vēl labu laiku saglabāsies, kas nenāks par labu Portugālei.
Kā būtiskākās problēmas Portugālē tiek raksturots augsti privātie un valdības parādi, finanšu sektora neaizsargātība sakarā ar vājo bankas rentabilitāti. Portugālē bija augsts bezdarba līmenis, ko izdevās samazināt līdz 2019. gadam. Šī brīža situācija ir atkal izraisījusi augstu bezdarba līmeni valstī. Tiek minēta zema produktivitāte Portugālē, kas ir izskaidrojams, ka Portugālē ir liela daļa zemi kvalificēti iedzīvotāji. Šie rādītāji gan pamazām uzlabojas.
Liela daļa Portugāles iedzīvotāju Globālās finanšu krīzes laikā pameta valsti, meklējot labākus dzīves apstākļus. Šī brīža minimālā un vidējā alga nemotivē atgriezties portugāļus dzimtenē, kā arī daudzi citi turpina pamest valsti, jāpiemin ka daudzi no tiem ir tieši augstas kvalifikācijas speciālisti. Cilvēki nejūt, ka Portugāle ir pilna ar iespējām. Zemās algas viņiem ir īsts šķērslis un tāpēc daudzi meklē labākas darba vietas ārpus valsts.…