Politoloģija ir disciplīna ar kuras palīdzību pēta valstisku un politisku fenomenu, institūtu, procesu funkcijas un piemērotību. Politoloģija nodarbojas ar sekojošiem jautājumiem: - sociāli filozofisko, idejiskais politoloģijas pamats; - politisko sistēmu un politisko kultūru; - politiskajiem institūtiem. Politika sevī ietver dažādus aspektus – vēsturisko, - empīrisko un teorētisko. Politoloģija ir atklāta un viegli ietekmējama zinātne no citām humanitārajām zinātnēm, turklāt, tā ir cieši saistīta ar citām zinātnēm, piemēram, vēsturi, socioloģiju, filozofiju utt.
Vēsture – tā ir izbijusi politika un politika, tā ir tagadnes vēsture – tā vēsturnieks Frīmens skaidro politikas un vēstures saistību.
Socioloģija un politika – ir grūti precīzi nošķirt to jomu, kuru pēta socioloģija un kuru jau pēta politoloģija – tās nereti mijās.
Politiskā socioloģija – tā vairāk kā politoloģija koncentrē savu uzmanību tieši tam, kā noris cīņa par varu starp dažādām sabiedrības daļām, pēta sociālus konfliktus un izmaiņas. Politiskā socioloģija atbild uz jautājumiem: - kā vēlētāji vēlē attiecīgajās vēlēšanās? Kas ietekmē viņu izvēli? Klas liek vēlētājiem mainīt domas par politiskajām partijām? Kā sabiedrisko domu ietekmē masu mēdiji? …