Laikā, kad tuvojas Saeimas vēlēšanas, partijas ir sākušas darbību priekšvēlēšanu kampaņās. Mērķis, veidojot šīs kampaņas, ir - iegūt lielāku vēlētāju uzmanību un ar solījumiem un saukļiem mudināt balsot tieši par konkrēto partiju. Pastāv pieņēmums, ka politiskās reklāmas, informējot vēlētājus, izraisa lielāku vēlētāju uzmanību par reklamēto partiju, bet ne vienmēr tās dod lielākus panākumus vēlēšanās.
Attiecības starp valdību un valsts iedzīvotajiem ikdienā pastāv dažādās jomās. Lai nodrošinātu demokrātiju sabiedrībā, tā balstās un mijiedarbojas ar tradicionāliem principiem, piemēram, priekšvēlēšanu kampaņas un arī vēlēšanas.
Galvenais jautājums - kā partijām noturēt un stiprināt šīs attiecības tik sarežģītā laikā kā pirmsvēlēšanu procesā? Pirmkārt, tā ir iedzīvotāju - potenciālo vēlētāju - informēšana. Lai gan caur mēdijiem politiķi uzzina arī vēlētāju viedokli, tā tomēr galvenokārt ir vērsta no partiju puses uz iedzīvotājiem, tad tai ir vienpusējs raksturs.
Partijas veic arī iedzīvotāju iesaistīšanas pasākumus – diskusijas, tikšanās un dialogi ar vēlētājiem, kas ir divpusējas attiecības, tāpat kā sabiedriskās aptaujas.
Taču, gadiem ejot, sabiedrība kļūst sarežģītāka, līdz ar to partijām ir jāatrod jauni veidi, kā stiprināt attiecības ar iedzīvotājiem un tos ietekmēt sev vēlamā virzienā.…