SECINĀJUMI
Darbs pie izvēlētās tēmas izpētes man ļāva uzzināt daudz vairāk par vēlēšanu sistēmu Latvijā, kā arī par politiskajām partijām un to iespējām savstarpējā konkurencē iegūt vēlētāju uzticību. Darba laikā ir gūti secinājumi:
• Vēlēšanas ir demokrātisks pasākumu kopums, kurā vēlētāji veic savu politisko izvēli, dodot balsi par sev tīkamu partiju vai to kandidātu.
• Maldīgs ir priekšstats, ka Latvijas politiskās partijas ir turīgas organizācijas ar plašu rocību. Lielākas naudas summas partiju rīcībā nonāk tikai pirms vēlēšanām- kampaņu īstenošanai.
• Lielāks ieguldītais finanšu daudzums pirmsvēlēšanu kampaņai partijai nenodrošina labāku rezultātu Saeimas vēlēšanās.
• Priekšvēlēšanu aģitācijas periodā pirms 12.Saeimas vēlēšanām no 07.06.- 04.10. partija priekšvēlēšanu izdevumiem drīkstēja izlietot summu, kas nepārsniedz 422 997 eiro, ja partija iesniegusi savus deputātu kandidātu sarakstus Saeimas vēlēšanām visos vēlēšanu apgabalos. 3.oktobrī Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja sniegtā informācija liecināja, ka saskaņā ar noslēgtajiem līgumiem Zaļo un zemnieku savienība iztērējusi 96% no maksimāli atļautā priekšvēlēšanu izdevumu apmēra. «No sirds Latvijai» bija sasniegusi 94% no limita, «Vienotība» - 93%, «Saskaņa» - 78%, Latvijas Reģionu apvienība - teju 17%, nacionālā apvienība «Visu Latvijai!»-«Tēvzemei un brīvībai»/LNNK’’ - 21% no limita. Kā liecina apstiprinātie rezultāti, par Saskaņu nobalsojuši 23%, par Vienotību - 21,87%, par ZZS - 19,53%, par nacionālo apvienību - 16,61%, par NSL - 6,85%, bet par LRA - 6,66% vēlētāju.
…