Pievienot darbus Atzīmētie0
Darbs ir veiksmīgi atzīmēts!

Atzīmētie darbi

Skatītie0

Skatītie darbi

Grozs0
Darbs ir sekmīgi pievienots grozam!

Grozs

Reģistrēties

interneta bibliotēka
Atlants.lv bibliotēka
Akcijas un īpašie piedāvājumi 2 Atvērt
1,99 € Ielikt grozā
Gribi lētāk?
Identifikators:741138
 
Vērtējums:
Publicēts: 10.04.2007.
Valoda: Latviešu
Līmenis: Augstskolas
Literatūras saraksts: 4 vienības
Atsauces: Nav
SatursAizvērt
Nr. Sadaļas nosaukums  Lpp.
  Ievads    3
  Politiskā režīma jēdziens    4
  Politiskais režīms – Totalitārisms    5
  Politiskais režīms – Autoritārisms    6
  Politiskais režīms – Demokrātisms    7
  Nobeigums    9
  Izmantotā literatūra    10
Darba fragmentsAizvērt

Savā referātā apskatīšu tēmu “politiskie režīmi”. Šo tēmu izvēlējos tādēļ, ka līdz šim par politiskajiem režīmiem esmu maz lasījusi, kā arī tas man palīdzēs labāk izprast mūsdienu politisko situāciju un izvērtēt tās plusus un mīnusus.
Darba sākumā apskatīšu politiskā režīma jēdzienu, pēc tam katru politisko režīmu atsevišķi. Iepazīšos ar trim politiskajiem režīmiem - demokrātisko, totalitāro un autoritāro. Apskatīšu to galvenās iezīmes, kritērijus un formas, kā arī izpētīšu ar ko atšķiras katrs no politiskajiem režīmiem, kāda ir to būtība un ar kādām metodēm un paņēmieniem tiek realizēta politiskā konkrētā vara.
Varas veidošanas un dalīšanas process, varas resursu izvietojums sabiedrībā un to izmantošana dažādo vērtību sadalē – tās ir politiskās problēmas. To skaidrojumā svarīga nozīme ir politiskā režīma jēdzienam, kura ietvaros politiskie procesi tiek analizēti plašākā konspektā – kopsakarā ar daudzām citām sabiedrības dzīves problēmām, ar indivīda vai visas sabiedrības un varas institūciju attiecībām, ar brīvības un vienlīdzības faktisko realizēšanos. Politisko režīmu būtiski raksturo tas, kādas ir attiecības starp politisko sabiedrību un valsti vai, citiem vārdiem sakot, kāda ir demokrātijas attīstības pakāpe attiecīgajā sabiedrībā. Pastāv ļoti dažādi politiskie režīmi.
Politiskais režīms ir politisko attiecību, varas realizācijas līdzekļu, metožu un tādu attiecību kopums, kuras izveidojušās starp valsts varu un sabiedrību, kā arī valdošo ideoloģiju, sociālo un šķiru attiecību un politiskās kultūras stāvokļa kopums, kas raksturīgs konkrētam valsts tipam . Tātad cits no cita atšķiras demokrātiskie, autoritārie un totalitārie u. c. režīmi. Šaurāka nozīmē cits no cita atšķiras arī pārvaldes režīmi:
liberāls
diktatorisks
stingrs
cietsirdīgs (bargs)
sevišķi cietsirdīgs ( fašistiks).…

Autora komentārsAtvērt
Parādīt vairāk līdzīgos ...

Atlants

Izvēlies autorizēšanās veidu

E-pasts + parole

E-pasts + parole

Norādīta nepareiza e-pasta adrese vai parole!
Ienākt

Aizmirsi paroli?

Draugiem.pase
Facebook

Neesi reģistrējies?

Reģistrējies un saņem bez maksas!

Lai saņemtu bezmaksas darbus no Atlants.lv, ir nepieciešams reģistrēties. Tas ir vienkārši un aizņems vien dažas sekundes.

Ja Tu jau esi reģistrējies, vari vienkārši un varēsi saņemt bezmaksas darbus.

Atcelt Reģistrēties