Pēdējā laikā visai bieži ir vērojama tendence, ka cilvēki mazāk interesējas par politiku, kas ir visai negatīvs rādītājs, jo kā zināms politika veido mūsu sabiedrību un tās kultūru, tā ietekmē mūsu dzīvi. Galvenokārt par pamatu šai sabiedrības ne ieinteresētībai kalpo zināšanu trūkums. Tādēļ ir svarīgi veicināt sabiedrības izpratni par politikas jautājumiem, lai katrs cilvēks lietderīgi izmantotu savas iespējas sabiedrībā.
Politika sevī ietver daudz un dažādas nozares, tādēļ esmu izvēlējusies tēmu „Politiskie režīmi”. Jo katrs cilvēks dzīvo kādā noteiktā teritorijā- kontinentā, valstī, kurā valda noteikta kārtība, savi likumi, noteikumi, kurus ievēro tās valsts iedzīvotāji. Kārtība, kādā veidā noteiktā teritorijā jeb valstī tiks īstenota varas dalīšana, nosaka šajā valstī pastāvošais politiskais režīms. Latvijā, tas ir demokrātiskais režīms, kaut vai brīžiem, atsevišķās situācijās, daudziem no mums māc šaubas vai patiesi tā ir, tai skaitā arī mani, jo mūsu valstī risinās notikumi, kas izraisa šo neticību, un liekas, ka demokrātiskā valstī vajadzētu darīt un rīkoties nedaudz citādāk, tāpēc, lai labāk izprastu un pārliecinātos, ko tad īsti nozīmē katrs politiskais režīms- demokrātija, autoritārisms un totalitārisms, no visām piedāvātām darba tēmām, priekšroku devu tieši šai tēmai.
Lai iegūtu plašāku informāciju par šo tēmu, jo ar manām personiskajām zināšanām nepietiek, izpētīju dažādus literatūras avotos, kuri sīkāk būs uzskaitīti mana darba noslēgumā.…