Pievienot darbus Atzīmētie0
Darbs ir veiksmīgi atzīmēts!

Atzīmētie darbi

Skatītie0

Skatītie darbi

Grozs0
Darbs ir sekmīgi pievienots grozam!

Grozs

Reģistrēties

interneta bibliotēka
Atlants.lv bibliotēka
1,99 € Ielikt grozā
Gribi lētāk?
Identifikators:796111
 
Vērtējums:
Publicēts: 19.04.2013.
Valoda: Latviešu
Līmenis: Augstskolas
Literatūras saraksts: 9 vienības
Atsauces: Ir
Darba fragmentsAizvērt

SECINĀJUMI
Izstrādājot darbu, autore nonāca pie sekojošiem secinājumiem:
1. Latvijas valsts teritorijā XX gs. pastāvēja vairāki politiskie režīmi- demokrātija, autoritatīvisms, totalitārisms, demokrātija un pārejas tipa politiskie režīmi, kad no viena poltiskā režīma pārgāja uz otru.
2. Pirmās demokrātijas laikā politiķi vēl nebija pietiekami gatavi lielajai poltikas dzīvei, viņiem trūka zināšanu, kvalifikācijas un vēlmes attīstīt Latijas valsti, ka rezultātā 1934. gada 15. maijā notika K. Ulmaņa apvērsums un tika atlaista Saeima.
3. Autoritatīvisma režīms Latvijā bija vērsts uz demokrātiju, tas bija maigs, bet tai pat laikā pilsoņiem tika atņemtas iespējas piedalīties politiskajā dzīvē, pastāvēja cenzūra un vārda brīvības ierobežojumi.
4. Latvijā pastāvēja diva veida totalitārie režīmi ar dažādo ideoloģiju- nacisms ar rasu un nacionālisma idejām un komunisms ar darba ļaužu varu. Abi totalitārie režīmi bija bargi un smagi latviešu tautai, jo ne vien bija vārda brīvības aizliegums, cenzūra, bet bija arī nāvessodi, izsūtīšana un cita veida sodi.
5. Līdz ar XX gs. beigām Latvijā norisinājās cīņa par demokrātiskā režīma atgriešanu un atbrīvošanās no PSRS totalitārismu, bet diemžēl vēljoprojām politiķi un tautas ievēlētie pārstāvji nav izglītoti un kvalificēti, lai pildītu sava mandāta pienākumus. Vēl joprojām pastāv nevienlīdzība, tautas ievēlēti pārstāvji nav tautas pārstāvji, jo pārstāv tikai savas intereses.

Autora komentārsAtvērt
Darbu komplekts:
IZDEVĪGI pirkt komplektā ietaupīsi −2,48 €
Materiālu komplekts Nr. 1331642
Parādīt vairāk līdzīgos ...

Atlants

Izvēlies autorizēšanās veidu

E-pasts + parole

E-pasts + parole

Norādīta nepareiza e-pasta adrese vai parole!
Ienākt

Aizmirsi paroli?

Draugiem.pase
Facebook

Neesi reģistrējies?

Reģistrējies un saņem bez maksas!

Lai saņemtu bezmaksas darbus no Atlants.lv, ir nepieciešams reģistrēties. Tas ir vienkārši un aizņems vien dažas sekundes.

Ja Tu jau esi reģistrējies, vari vienkārši un varēsi saņemt bezmaksas darbus.

Atcelt Reģistrēties