Pievienot darbus Atzīmētie0
Darbs ir veiksmīgi atzīmēts!

Atzīmētie darbi

Skatītie0

Skatītie darbi

Grozs0
Darbs ir sekmīgi pievienots grozam!

Grozs

Reģistrēties

interneta bibliotēka
Atlants.lv bibliotēka
Akcijas un īpašie piedāvājumi 2 Atvērt
2,99 € Ielikt grozā
Gribi lētāk?
Identifikators:869860
 
Vērtējums:
Publicēts: 04.11.2005.
Valoda: Latviešu
Līmenis: Vidusskolas
Literatūras saraksts: Nav
Atsauces: Nav
Darba fragmentsAizvērt

Pirms Igaunijas un Latvijas politisko partiju salīdzināšanas, gribu pievērst jūsu uzmanību pašam jēdzienam- polititiska partija. Ko tad īsti nozīmē šo vārdu kopsavilkums?

Politiska partija ir politiska organizācija, kurai ir sava sabiedrības uzbūves un funkcionēšanas koncepcija (ideoloģija) un kura pauž kādu sabiedrības aprindu (sociālas grupas) intereses sabiedrības pārvaldīšanā, kā arī organizē šo interešu īstenošanu. Δ funkcionē cīņā un sadarbībā ar citām Δ, kas pārstāv citu sociālo grupu vai citas intereses. Δ nodrošina tajās pārstāvēto sociālo grupu kā politikas subjektu regulāru un organizētu mijiedarbību. Δ saviem biedriem rada iespēju regulāri un organizēti piedalīties politikā (sabiedrības pārvaldīšanā vai tās ietekmēšanā).
Miķelis Ašmanis

Vieglākā valodā politiska partija- organizēta ļaužu grupa, kam ir noteikts nosaukums, politiska programma un organizatoriska struktūra un kas cīnās par varas iegūšanu. Visizplatītākais veids, kā partijas cīnās par varu, ir līdzdalība vēlēšanās.
Parasti partijām raksturīga noteikta organizatoriskā uzbūve, kas nodrošina dažādas informācijas apriti ( piemēram, iepazīstināšanu ar parlamentā apspriežamajiem likumprojektiem un statiskajiem datiem vai saraksti ar citām partijām) un visai partijai saistošu lēmumu pieņemšanu (piemēram, par kāda likuma atbalstīšanu vai noraidīšanu parlamentā, par līdzdalību sabiedriskos pasākumos, demonstrācijās un piketos vai par biedru naudas lielumu).
Tomēr vissvarīgākā partiju iezīme ir to cīņa par deputātu mandātu iegūšanu valsts parlamentā un pašvaldībās. Ja kāda organizācija, kas dēvē sevi par partiju, necenšas panākt savu pārstāvju ievēlēšanu parlamentā vai vietējās varas institūcijās, tad tā nav uzskatāma par partiju. Tikai iegūstot pārstāvniecību likumdevējinstitucijās, partijas var pārstāvēt savu atbalstītāju intereses, realizēt savas idejas un ietekmēt valsts politiku, t.i., veikt vienu no svarīgākajiem jebkuras partijas uzdevumiem.

Autora komentārsAtvērt
Darbu komplekts:
IZDEVĪGI pirkt komplektā ietaupīsi −2,48 €
Materiālu komplekts Nr. 1190444
Parādīt vairāk līdzīgos ...

Atlants

Izvēlies autorizēšanās veidu

E-pasts + parole

E-pasts + parole

Norādīta nepareiza e-pasta adrese vai parole!
Ienākt

Aizmirsi paroli?

Draugiem.pase
Facebook

Neesi reģistrējies?

Reģistrējies un saņem bez maksas!

Lai saņemtu bezmaksas darbus no Atlants.lv, ir nepieciešams reģistrēties. Tas ir vienkārši un aizņems vien dažas sekundes.

Ja Tu jau esi reģistrējies, vari vienkārši un varēsi saņemt bezmaksas darbus.

Atcelt Reģistrēties