Politiskā līdzdalība ir indivīda iesaistīšanās politiskās aktivitātēs nolūkā ietekmēt valsts pārvaldes sistēmu un tās darbību sev vēlamā virzienā. Mūsdienās politiskā līdzdalība tiek uzskatīta par nepieciešamu parādību ikvienā politiskajā režīmā, jo tā netieši demonstrē atbalstu attiecīgajam režīmam.
Pilsoniskā sabiedrība ir joma, kurā indivīdi pašorganizējas, veidojot dažādas autonomas grupas un biedrības – politiskās partijas, masu saziņas līdzekļus u.tml.. Šīs pašizpausmes rezultātā veidojas dažādu viedokļu un interešu konflikti, kuru risināšanai nepieciešama valsts.
Politisko līdzdalību var iedalīt dažādos veidos. Latvijā un daudzās citās valstīs tiek šķirta konvencionālās (tradicionālās) un nekonvencionālās (netradicionālās) līdzdalības formas. Pie pirmā varianta jeb par tradicionāliem līdzdalības veidiem pieder piedalīšanās vēlēšanās, darbība kādā politiskajā partijā vai rakstiska sazināšanās ar politiskajiem vadītājiem un valsts pārvaldes pārstāvjiem.
Savukārt netradicionālie līdzdalības veidi ir boikoti, politiskie streiki, demonstrācijas, pilsoniskā nepakļaušanās un līdzīgas darbības. …